Сьогодні стартує чергова хвиля мобілізації

в Неоголошена війна, Новини

Сьогодні стартує чергова хвиля мобілізації. Про це на координаційній нараді в обласній державній адміністрації повідомив заступник обласного військового комісара Олег Захаренко, відзначивши що існує проблема з оповіщенням мешканців області призовного віку.

 – Багато мешканців області призовного віку або не відчиняють двері працівникам військових комісаріатів, або їхні родичі кажуть, що вони кудись виїхали, – розповів він.

Також звернули увагу присутніх і на проблеми бійців, які вже виконали свій військовий обов’язок та повернулися додому.

 – На сьогоднішній день в області близько 400 чоловік військово- і не військовослужбовців стали на облік як демобілізовані після виконання своїх обов’язків. На червень очікується близько тисячі осіб. Вони приходять до нас з відповідними документами щодо встановлення статусу учасника бойових дій. Ми ці документи опрацьовуємо і передаємо на міжвідомчі комісії, – повідомив Олег Захаренко.

Голова ОДА Юрій Ткаченко наголосив, що військові можуть звернутися до реабілітаційного центру навіть ще  не маючи статусу учасника бойових дій.

 – У кожній районній лікарні мають бути палати, виділені для учасників антитерористичної операції, з усіма зручностями, – наголосив Юрій Олегович.

02

Наразі в області підготовлено 373 палати на 704 ліжко-місця, повідомив заступник голови ОДА Віталій Коваль.

Також в районах будуть проводитися навчання психологів, які мають бути закріплені за кожною лікарнею та зможуть за необхідності надавати кваліфіковану допомогу бійцям, які повертатимуться зі  Сходу.