Сьогодні в Україні відзначають День довкілля

в Новини

Щороку в третю суботу квітня відзначається День довкілля. В багатьох країнах світу ця подія підсилює громадську увагу до навколишнього середовища, активізує діяльність в захист довкілля.

Цей день дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямку збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів.

В Україні День довкілля відзначається з 1999 року, згідно з Указом Президента № 855/98 від 06.08.1998. У лісівників Черкащини за цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. Зокрема, це активна участь у Всеукраїнських акціях з благоустрою та озеленення «За чисте довкілля», «Зробимо Україну чистою». У квітні-травні проводяться заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, побутових та інших відходів в лісових масивах, прибирання прилеглих територій підрозділів, приведення у належний стан парків, скверів, братських могил, меморіальних комплексів. Здійснюється також озеленення, упорядкування газонів, очищення від сміття берегів водойм, розчищення лісових джерел.

Довідково: Всесвітній День Довкілля був заснований Генеральною Асамблею ООН в 1972 році в день відкриття Стокгольмської конференції «Людське середовище». Інша резолюція прийнята Генеральною Асамблеєю в той же день привела до утворення ЮНЕП – екологічної програми ООН.

Черкаське обласне управління  лісового та мисливського господарства