Соціальна напруга на селі зростає: депутати облради готові очолити людей та піти по кабінетах чиновників

в Економіка, Новини, Суспільство

Конфлікти по земельних питаннях у Черкаській області  розпочалися з 1 січня 2013 року, коли розпорядником земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту стало Держземагенство України і його територіальні органи на місцях. Про це під час наради щодо розгляду звернень по земельним питанням сказала голова обласної ради Валентина Коваленко.

За словами Валентини Коваленко корупційні ознаки при розгляді конфліктних земельних питань однозначно є, проте оцінку їм мають дати правоохоронні органи.

 – Факти корупції мають встановити правоохоронні органи. Ми ж зараз говоримо про ознаки корупційних схем. Виникає питання, чому, наприклад, правоохоронні органи не дали оцінку діяльності Гамана? (екс-начальник Головного управління Держземагентства в Черкаській області Петро Гаман, затриманий 20 травня за хабарництво та невдовзі випщений під заставу – ред.), – звернулася до присутніх на засіданні Валентина Михайлівна.

На думку Валентини Коваленко протестні акції, які останнім часом почастішали, є певним сигналізатором для влади, на який не можна не реагувати.

Кількість звернень по земельних питаннях, яких уже до облради надійшло 42, це лише верхівка айсбергу. Адже більшість людей бояться виступати проти системи.

 – У одному Городищенському районі забрали 535 гектарів землі. І ті орендарі, які понабирали цієї землі, не мають навіть жодної одиниці техніки, щоб її обробляти, – емоційно сказав депутат обласної ради Олександр Лупашко. – Я особисто обходив усі служби, але мені там кажуть: “ми проти них не підемо, бо роботу втратимо”. Ми ходили до Гамана. Він казав: “ще не час”. А через місяць виявляться, що земля вже віддана в оренду.

2

Іншого депутата Сергія Осадчого вражає непрофесійність чиновників, які працюють в структурі Держгеокадастру: “Ми з вами боїмося сказати, що чиновники не на своєму місці. Або нехай уступають дорогу тим, хто може працювати, або ми їх почнемо люструвати. За нами ж стоять виборці. Тому, якщо до нас не будуть прислухатися, ми очолимо людей і підемо в кабінети до кожного чиновника”.

4

Причини такого процвітання корупційних схем Наталія Старікова, яка представляє депутатську групу “Гідність”, побачила в бездіяльності діючої влади, зокрема і голови ОДА Юрія Ткаченка.

В. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Роман Прудкий, який також був запрошений на засідання, анонсував, що зміна керівництва очікується в шести районах області. Що ж до судових 80 звернень, які наразі надійшли до управління, всі вони будуть розглянуті в рамках чинного законодавства, проте не так швидко, як того хотілося б сільгоспвиробникам.

І сільгоспвиробники, і голови районних рад зійшлися в одному, що потрібно на законодавчому рівні повернути розпорядження землею на міський, сільський і селищний рівні. Також однією з ключових вимог, яку озвучив голова спілки сільгоспвиробників Тальнівщини Іван Терещук, є скасування всіх договорів, які були підписані протягом 2013-2014 років Петром Гаманом і Дмитром Мироненком (екс-начальник обласного управління Держземагенства в Черкаській області – ред.).

Читайте також: При розгляді земельних питань Коротков заявив, що передовсім відстоюватиме інтереси власного бізнесу