Соціальні ініціативи монобільшості, які відчують тисячі українців

Соціальні ініціативи монобільшості, які відчують тисячі українців
в Новини, Політика

Разом із підвищенням мінімальної зарплатні й пенсії та введенням електронних трудових книжок, Верховна Рада розглянула ще з десяток законопроєктів, покликаних покращити соціальну сферу.

Минулого тижня в Раді розглядалися одразу декілька соціальних законопроєктів, зокрема, підвищення мінімальних зарплати та пенсії та введення електронних трудових книжок. Однак ще низка не менш важливих проєктів авторства «Слуги Народу», покликаних покращити соціальну сферу, залишилися непоміченими.

Ратифікація фінансових угод з Євросоюзом та Європейським інвестиційним банком. Одразу три законопроєкти, у яких ідеться про отримання Україною макрофінансової допомоги від ЄС на 1 млрд 200 млн євро. Відповідний меморандум підписали ще 23 липня, і тепер потрібне затвердження парламенту. Від ратифікації двох інших угод залежать додаткові кошти на розвиток транспортної мережі й транспортних зв’язків з ЄС.

Фінансування дитячого відпочинку. Законопроєкт пропонує збільшити видатки на оздоровлення й відпочинок дітей, які потребують особливої уваги та підтримки — з багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій і дітей з інвалідністю. Проєкт закону подали до парламенту ще 7 липня й на початку вересня депутати його нарешті ухвалили. Тепер документ повинен підписати Президент.

Захист прав дітей. Проєкт передбачає, що діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, які мають інвалідність, можуть проживати й виховуватися в прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу з батьками-вихователями до 23-річного віку, незалежно від того, чи навчаються вони у виші або ПТУ. Ухвалений у першому читанні законопроєкт готується до другого читання.

«Важливе рішення. Добре, що держава пам’ятає про інвалідів з дитинства та підтримує їх. Адже вони з дитинства стикаються з проблемами, які звичайні люди навіть не помічають. Вони вимушені шукати засоби якось компенсувати те, чого лишила їх природа. А це завжди потребує додаткових витрат (на лікарські засоби, побутові потреби, особливі послуги). Думаю, що потреби людей з інвалідністю, а тим більше з інвалідністю з дитинства, більші, ніж у звичайних громадян, тому вони, як ніхто інший, потребують підтримки від держави й кожного з нас», — вважає майбутній кандидат на посаду міського голови Херсона Юрій Кирилов.

Юрій Кирилов, майбутній кандидат на посаду міського голови Херсона від партії «Слуга Народу»
Юрій Кирилов, майбутній кандидат на посаду міського голови Херсона від партії «Слуга Народу»

Зміни до Державного бюджету України на 2020 рік. Також парламентарі розробили деякі зміни, щоб підтримати безробітних і роботодавців, які постраждали через негативні соціально-економічні наслідки поширення коронавірусу. На період дії карантину видатки Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування спрямують, зокрема, на допомогу по безробіттю й частковому безробіттю, а також на допомогу на поховання.

За словами голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка, у бюджеті вдалося акумулювати додаткові кошти за рахунок різниці між закладеним у кошторис і реальним обмінним курсом гривні. Це дало змогу раніше підвищити деякі соціальні виплати.

«Це не популізм – просто підняти і все, незрозуміло, за рахунок яких джерел. У нас є 3,5 млрд гривень, заощаджених за рахунок курсової різниці. У нас є зовнішній борг, він у доларах, а долар у бюджеті було закладено по одній сумі, півроку був по іншій сумі, і тепер є додаткові гривні в бюджеті. Також є певні додаткові внутрішні можливості, і це як раз дає чотири з хвостиком мільярди гривень, які забезпечать підвищення», – пояснив Олександр Корнієнко.

Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга Народу»
Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга Народу»

«Турбота про пенсійне забезпечення, це — совість держави. І те, що з 1 серпня пенсії підвищили, свідчить, що добробут людей старшого покоління — важливий аспект уваги державної влади. Як майбутній кандидат у мери Черкас, у своїй програмі я передбачив додаткові умови покращення соціального захисту черкасців поважного віку. Знаю, що рішення про підвищення пенсій і додаткова увага дуже потрібна людям. Тому, якщо мене оберуть на посаду міського голови, у міських соціальних програмах одне з чільних місць буде присвячуватися саме пенсіонерам Черкас», — розповів майбутній кандидат на посаду міського голови Черкас Віталій Ільченко.

Віталій Ільченко, майбутній кандидат на посаду міського голови Черкас
Віталій Ільченко, майбутній кандидат на посаду міського голови Черкас

*іміджевий матеріал