Справа щодо сільського голови Свидівка та її спільника – в суді вже п’ятий рік

Справа щодо сільського голови Свидівка та її спільника – в суді вже п’ятий рік
в Новини

Сьогодні, 24 січня, у Черкаському районному суді відбулося чергове засідання по справі колишньої голови Свидівоцької сільської ради Світлани Вовк та її спільника Миколи Ладана. Про це повідомила журналістка «Вичерпно» з місця події.

Нагадаємо, ще влітку 2016 року співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою викрили на хабарництві голову Свидівоцької сільради Світлану Вовк та її спільника Миколу Ладана. Правоохоронці задокументували, що вони вимагали в місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення землі. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих поруч з обласним центром, бізнесмен планував розпочати забудову. Співробітники спецслужби їх затримали. Тоді в поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Відео затримання Миколи Ладана можна переглянути нижче. Увага: у відео присутня нецензурна лексика.

Сьогодні в суді мали допитати чотирьох свідків про справі. Двоє із них не з’явилися на засідання й навіть не вийшли на зв’язок із прокуратурою. Суд повторно призначить відеоконференції для цих свідків.

Також вкотре не прибув на засідання заявник Володимир Кривушин – бізнесмен, у якого й вимагали хабар. До нього застосовували примусовий привід, але прокурор Борщ повідомив, що він захворів.

Свідка Шльоміна допитали в режимі відеоконференції. Через те, що події відбувалися давно, чоловік не пам’ятає достеменно деталей події.

“Ми із другом прогулювалися Черкасами, коли до нас підійшов чоловік і запропонував взяти участь десь у якості свідка. Я бачив, як передали гроші, чи 17 чи 18 тисяч доларів була сума. Ми з товаришем розписалися на якихось ксерокопіях. Я був присутнім при перерахунку коштів, але куди їх далі віддали – я не знаю. Начебто кошти були поділені на дві частини – одні справжні, інші – фальшиві”, – розповів свідок.

Також на засіданні допитали Катерину Дудіну-Богданову, яка на той час працювала державним реєстратором виконкому Свидівоцької сільради.

“Я проводила реєстрацію прав власності на це майно. 50 земельних ділянок, які перебувають в межах Свидівоцької сільської ради, оформили згідно закону, були сплачені адмінзбори. Я там тільки три місяці тоді працювала, чогось підозрілого я не помітила”, – зазначила жінка.

Окрім допиту, сьогодні дослідили й діалоги між Миколою Ладаном, Світланою Вовк та Володимиром Кривушиним. Зокрема, під час зустрічей вони домовлялися про етапи передання земельних ділянок у власність бізнесмена та умови отримання коштів.

Адвокат Миколи Ладана стверджує, що жодних коштів його підзахисний так і не отримав, а навпаки – частину власних коштів передав Кривушину. Прокурор Борщ повідомив, що на одному з відеофрагментів видно отримання хабаря. Через відсутність звуку на цьому ключовому відео суддя Смоляр переніс судове засідання на 23 лютого (9:00), де й продовжать досліджувати доказову базу.