
За вихідні правоохоронці зупинили в Черкасах 8 п’яних водіїв

У «Дії» планують впровадити електронний військовий квиток

За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад чотири тисячі черкащан

У Смілі назвали вулицю на честь загиблого “тероборонівця”

Учнівська молодь Черкащини взяла участь в змаганнях з радіоелектронного конструювання

На Черкащині для захисників відкрили мультимедійний тир

Мокрий сніг та ожеледиця: синоптики розповіли якою буде погода в області цього тижня

За крадіжку черкащанин проведе за ґратами 6 років

У Смілі правоохоронці затримали чоловіка, який хотів продати гранату

У Черкасах проведуть благодійний концерт на підтримку ЗСУ

У Черкасах стартував обмін ламп розжарювання на світлодіодні

Ліквідовано Черкаське облуправління лісового на мисливського господарства

На Уманщині правоохоронці встановлюють обставини смертельної ДТП

У Черкасах виявили водія із підробними документами
- Видання Вичерпно
- Новини
- За вихідні правоохоронці зупинили в Черкасах 8 п’яних водіїв
Стан здоров’я населення є інтегративним показником розвитку держави, – Борис Нескромний

Поточний стан системи охорони здоров’я області, як і вцілому в Україні, характеризується високими показниками захворюваності, смертності та інвалідності, особливо від неінфекційних захворювань. Зокрема, раку, серцево-судинних та це ребро-васкулярніихзахворювань, нещасних випадків, травм та отруєнь, хвороб обміну речовин. Про це та інші проблеми галузі на колегії Департаменту охорони здоров’я доповів головний лікар КЗ «Черкаський обласний «ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я» Борис Нескромний, інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я.
У поєднанні з міграцією негативні чинники в медицині призвели до демографічної кризи в Україні, в результаті чого населення скоротилося на 10 мільйонів (з 52 до 42,3 млн. осіб) протягом двох десятиліть ( по області – зменшення щороку на 7-8 тис.). Тривожні цифри свідчать: більшість українців перебувають під впливом серйозних факторів ризику: паління, надмірне вживання алкоголю, неправильне харчування, недостатня фізична активность, забруднення повітря та води, збільшення психоемоційного навантаження, відсутність ефективної та якісної допомоги на рівні цивілізованих країн.
– Стан здоров’я населення є інтегративним показником розвитку держави, – зазначив Борис Федорович. – Він відображає політичний, економічний, соціальний розвиток країни. У світі дедалі більше уваги приділяють формуванню, збереженню та зміцненню здоров’я здорових людей, а не лише діагностиці та лікуванню пацієнтів. Реорганізація санітарної служби із скороченням санітарних лікарів та фельдшерів, відсутність нормативної бази щодо діяльності центрів здоров’я сьогодні, на жаль, не сприяють цьому.
Взаємовідносини лікаря з пацієнтом є однією з важливих проблем медицини. Спілкуючись з пацієнтом, лікар, як педагог, реалізовує принцип “зцілення через осмислення” та відоме клініцистам поняття, що хворого потрібно не тільки лікувати, але й навчати та виховувати. Як видно з таблиці, лише 8-10% формування здоров’я залежить від самої медицини, до 53% – від того, як навчають населення основам здорового способу життя.
Як вищесказане виконують на місцях було перевірено на прикладі виконання наказу Департаменту від 16.04.2014 № 311 «Про заходи щодо удосконалення діяльності закладів охорони здоров’я області з питань формування здорового способу життя, гігієнічного виховання населення» у м. Сміла, Звенигородському та Чигиринському районах. Так, робота з виконання наказу в цих районах виконується не у повному обсязі. Не вистачає кадрів, можливостей та технічного забезпечення для цього.
З метою поліпшення роботи з питань гігієнічного виховання населення формування ЗСЖ необхідно забезпечити:
- Безумовне виконання Клінічних протоколів в частині формування ЗСЖ, роботи з групами ризику з обов’язковими записами про проведену роботу у медичній документації та забезпечення пацієнтів наочною інформацією, у т.ч. пам’ятками та іншою друкованою продукцією.
- Удосконалення засобів інформування населення, з використанням сучасних технічних засобів: відео- та радіотрансляції у холах медичних закладів.
- Подальшу організацію кабінетів формування ЗСЖ та їх повне штатне укомплектування.
- Пріоритетний розвиток медико-гігієнічної пропаганди формування здорового способу життя як складової частини профілактики захворювань.