Станція юних техніків: ліквідація чи реорганізація?

в Новини

Тема подальшої долі золотоніської Станції юних техніків знову спричинила безліч дискусій та протестів. У вівторок рішення про реорганізацію позашкільного закладу ухвалювали депутати міської ради, — повідомляє сайт міста Золотоноша. 

Після довгих обговорень та вивчення проблеми на комісіях, народні обранці таки вирішили, що задля порятунку багаторічної бази та подальшого розвитку Станцію слід передати у підпорядкування успішного нині Будинку дитячої та юнацької творчості. Серед противників – директор закладу, деякі викладачі та батьки.

Інформація про так звану ліквідацію СЮТ з’явилися у золотоніському сегменті інтернету ще в лютому. Тоді звістку про ймовірне закриття установи від імені батьків вихованців оприлюднила жителька Золотоноші. Аналогічна заява містилася в  базі даних Єдиної системи електронних петицій. У відкритому зверненні автори просили зберегти Станцію, адже це – єдиний у місті заклад дитячої творчості, де діти займаються технічним спортом – радіотехнікою, авіамоделюванням, картингом тощо.

Хто запевнив золотонісців у майбутньому знищенні Станції, наразі незрозуміло. Проте і депутати, і міські посадовці говорять в один голос – ніхто закривати заклад не збирається. Автори рішення наголошують не неефективній роботі СЮТ за нинішнього керівництва, а також часом недостовірну інформацію про наповненість груп, що може колись призвести до доволі плачевних згідно законодавства наслідків.

За словами очільника Золотоноші Віталія Войцехівського, мета реорганізації – не меркантильна. Задачі стоять у вигляді покращення умов діяльності та збільшення кількості дітей, враховуючи позитивний попередній досвід. В якості прикладу наводить він роботу того ж таки БДЮТ, або ж спортивної школи, котра почала помалу відроджуватись після приєднання до відділу освіти два роки тому.

Майбутнього в нинішньому стані, на думку тих, хто підтримав проект рішення, у позашкільного закладу нема. Наповнюваність гуртків наразі – 28%. Підозрюють частину колективу і у наявності учнів, що відвідують Станцію лише формально. Численні представники моніторингових комісій неодноразово спостерігали у класах лише декілька дітей, в той час як офіційно таких налічувалось півтора десятки.

Стурбованість викликає і сам процес навчання. Якщо викладання у середніх школах колективом закладу нарікань не викликає, то із 24-х гуртків за штатним розписом у будівлі закладу реально працюють лише декілька. Причина проста – застаріла матеріальна база, котра давно вийшла з ладу. Але й не тільки у фінансуванні з бюджету варто шукати джерело всіх негараздів. Претензії у Міській раді ще й мають до директора СЮТ Сергія Михайленка.

Сама реорганізація, згідно проекту рішення, полягає лишень у зміні підпорядкування СЮТ. Тобто віднині вся навчальна база буде частиною Будинку дитячої та юнацької творчості.

Можливо Вас зацікавить

Новини
На Черкащині виявили 162 нових випадки COVID-19
Новини
На вихідних поліцейські двічі вилучали наркотичні речовини
Новини
Дмитра Кухарчука зареєстрували кандидатом на довибори по 197 округу