Старт кампанії імунізації від поліомієліту в Черкасах проконтролювала перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко

Старт кампанії імунізації від поліомієліту в Черкасах проконтролювала перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко
в Новини

Cьогодні Олександрі Павленко показали роботу кабінету для щеплень міської дитячої поліклініки № 3. Відучора тут щепили більше 10-ти маленьких черкасців. На імунізацію вже запросили більше 300 малюків віком до 6 років. Нагадаємо, цього тижня Черкащина отримала 61,9 тис живої та 15,7 тис інактивованої вакцини для додаткової імунізації. Загалом у регіони надійшло 2,2 млн доз живої та 600 тис інактивованої протиполіомієлітної вакцини.

Заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко наголосила, що кампанія з імунізації проти поліомієліту є дуже серйозною, її хід фахівці відомства контролюють у всіх регіонах. Зокрема, Павленко вже відвідала 4 області, на Черкащині вона вперше.

Щеплюватимуть проти небезпечної недуги в три тури до 31 грудня. Перший тур охопить дітей віком від 2-х місяців до 6-ти років. Таких дітей у Черкасах 17 тисяч.

Після оглядин роботи кабінету щеплень, де гостю зустріло керівництво закладу та досвідчена медсестра, Олександра Сергіївна розповіла журналістам про вакцину та те, чому варто щепитися від поліомієліту.

 – Гуманітарна допомога надана за підтримки ЮНІСЕФ, – повідомила вона. – Вакцина придбана за кошти Канадського Уряду. Світ розуміє, що боротьба з поліомієлітом є важливою в Європі і в нашій країні дуже низький відсоток вакцинованих дітей. У 2014-му році вакцинували 50% людей, у 2015-му – це вражаюча цифра – лише 14%. Такий низький рівень вакцинації неможливий. Тому, будь ласка, зверніть увагу на те, що в Україні зареєстрований спалах інфекції через те, що люди часто відмовляються від щеплення, тож потрібно зараз до кінця жовтня вакцинувати всіх діточок до шести років.

DSC_0357

Заступниця радила не вагатися. Крім того, наступного понеділка Олександра Павленко планує щепити і свою дитину.

– Ніяких особливих протипоказань вакцина не має, звичайно, крім того, коли дитинка хворіє. Тоді треба перечекати і обов’язково з’явитися на вакцинацію, – додала фахівець. – Вакцина якісна, вироблена відомою французькою компанією. До слова, маніпуляції в засобах масової інформації, пов’язані з заморожуванням–розморожуванням препаратів, насправді не відіграюють ніякої ролі для якості вакцини.

DSC_0370

Вона зауважила, що протиполіомієлітні препарати надійшли у флаконах із індикаторами, які контролюють її придатність.

 – Хочу сказати, що навколо Міністерства завжди багато таких пліток, які нівелюють нашу роботу, але в тому є багато політики. Насправді думати потрібно не про це, – сказала Павленко. – Ми робимо багато для зміцнення здоров’я нації. Отримання такої партії вакцин – це серйозні переговори, які ми змогли провести і отримати вакцини для забезпечення потреби країни в цій вакцині на сто відсотків.

DSC_0350

Вона закликала батьків маленьких черкащан відкласти політику, маніпуляції в суспільстві та подумати про здоров’я своїх дітей.

Також Олександра Павленко переконалася в тому, що надана вакцина зберігається відповідно до правил та норм, відвідавши аптечну базу «Фармації».

DSC_0386

ДО ТЕМИ: У Черкасах проживає 42 тисячі дитячого населення, які обслуговують три дитячі поліклініки.