Стартап Foodhacker навчить черкащан правильно харчуватися

в Новини

Світовий тренд зі створення сервісів здорового харчування дістався  Черкас. У місті з’явився стартап Foodhacker. Засновники сервісу розробляють індивідуальні програми харчування, готують страви і щодня доставляють їх клієнтам, пише in.ck.ua.

Персональна дієта з доставкою їжі — так кількома словами можна описати модель Фудхакера. Ідея приготування і доставки здорової їжі для Черкас абсолютно нова. Мова йде не про звичайну доставку їжі, як у ресторанах. Фудхакер пропонує розробку індивідуальної програми харчування, приготування страв і доставку їх клієнту. Іншими словами, професійний дієтолог розробляє план харчування, кухар готує смачні страви, кур’єр щодня доставляє їх клієнтам. Вам залишається лише їсти все привезене.

Звичайно ж, розрахований Фудхакер на черкащан, які готові платити за схуднення та здоров’я. Це здебільшого зайняті люди, які не можуть дозволити собі провести півдня на кухні, щоб приготувати 10 корисних страв із якісних продуктів.

Більшу частину клієнтів становлять жінки, які хочуть схуднути. Фудхакер “ламає” систему зниження ваги за всіма параметрами. Хак (від англ. hack) — це нетрадиційне креативне рішення складної проблеми. Як пояснюють творці сервісу, в питаннях схуднення некреативне рішення — це голодувати. А креативне рішення — їсти 5 разів на день і водночас худнути. Foodhacker “хакає” мозок, привчаючи організм до правильного збалансованого харчування.

Засновником і основним інвестором черкаського Фудхакера є Віктор Євпак, керівник однієї з IT-компаній міста. Ну а головний експерт проекту — його сестра, Олена Семеніхіна, кандидат біологічних наук, дієтолог, член Асоціації дієтологів України. Віктор випробував ефективність схуднення за допомогою Фудхакера на собі.

Як це працює?

Денний раціон розробляє дієтолог, враховуючи тисячу і один показник: стан здоров’я, активність, вік, захворювання тощо. Всі страви готує професійний кухар. Ну а доставляє денний раціон клієнта додому або в офіс кур’єр. Фішка полягає ще й у тому, що меню протягом 2 тижнів не повторюється. Тобто, щоб схуднути, вам не доведеться їсти свіжу моркву на вечерю 14 днів поспіль.

Їжа, індивідуально дібрана дієтологом, привозиться вранці одним пакетом. Все приготовлено і упаковано так, щоб клієнту залишилося тільки розпакувати і за необхідності розігріти їжу в мікрохвильовій печі. В майбутньому творці планують випробувати варіант доставки їжі на тиждень. З кожним денним раціоном клієнт отримує і буклет-мануал, в якому вказується кількість білків, жирів, вуглеводів в приготованих стравах, рекомендації щодо вживання води тощо.

Скільки це коштує?

Засновники вийшли на ринок з новим продуктом в складний кризовий час. Дієтологічний сервіс запускали за схемою “плавного стартапу” — спочатку ефективність випробував на собі засновник, його друзі та знайомі (переважно IT-шники). Після цього вийшли на більшу кількість людей і запустили альфа-тестування: набрали людей і годували їх безкоштовно протягом 2 тижнів, фіксуючи результати. Пізніше випробували систему на бета-користувачах — групі людей, які тестували сервіс вже на платній основі. У підсумку стартап показав 100% результат — всі схудли. У конкретних цифрах за декілька місяців схудли більше 20 черкащан.

Доступні три пакети з різною кількістю страв на день. Стартовий пакет включає обід, післяобідній снек і вечерю. Коштує такий набір 120 гривень плюс 20 гривень за доставку. Класичний і посилений пакети, що включають додатково сніданок і ранковий снек, обійдуться в 180 та 200 гривень відповідно (плюс по 20 гривень за доставку). Мінімальний період часу, за який можна отримати результат — 2 тижні. Говорити в розрізі менших термінів не має сенсу, оскільки мова йде не про дієту, яка обіцяє миттєвий ефект за рахунок нездорового схуднення, а саме про правильне, збалансоване харчування. За словами Олени, за тиждень можна позбутися 1,5 — 2 кілограмів. 

У планах творців — вийти на ринок Києва, хоча в столиці конкуренція в цьому сегменті дещо вища, ніж в Черкасах. Крім того, в майбутньому Фудхакер обзаведеться мобільним додатком, який дозволить відстежувати динаміку втрати ваги, формувати тижневе меню, будувати графіки, ставити цілі, враховувати фізичну активність, сон тощо. Зацікавленість у співпраці зі стартапом уже висловив черкаський медцентр “Медгарант” і мережа фітнес-клубів “Sport Life”.