Степанова звільнили з посади міністра охорони здоров’я

в Новини

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова, інформує «Українська правда».

«За» проголосували 292 нардепи. Подання на звільнення Степанова з посади вносив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Виступаючи з трибуни, Шмигаль назвав основною причиною такої ініціативи – повільний прогрес із щепленням та поставками вакцин в Україну.

Сам Степанов у виступі відзначив, що темпи вакцинації не влаштовують і його самого,  але міністр вважає, що в умовах спротиву антивакцинаторів та неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе.

На думку міністра, «провал вакцинації стався в усьому світі». Світовий процес контрактування вакцин очільник МОЗ назвав «вінегетом із форсмажорів, політики і відвертого піратства».

Степанов зазначив, що має чіткий план, як повністю подолати пандемію і побудувати дієву українську медицину: «час і ваша підтримка», — звернувся він до нардепів. Більшість депутатських фракцій та груп у свою чергу виступили з різкою критикою дій очільника МОЗ.

Проти відставки проголосував один нардеп — позафракційна Вікторія Гриб.

Утрималися 8 депутатів: позафракційні Вадим Новинський і Сергій Магера, представник групи «Довіра» Борис Приходько і п’ять «слуг»: Олександр Дануца, Дмитро Микиша, Василь Мокан, Анастасія Ляшенко та Олег Тарасов.

Фракція «Батьківщина» ще на початку позачергового засідання влаштувала демарш. Її лідерка Юлія Тимошенко заявила, що це «шоу захисту доброго царя і знищення поганих бояр» і її депутати залишили сесійну залу.

Степанов був призначений на посаду 30 березня 2020 року. Він був третім міністром охорони здоров’я за часів президентства Зеленського після Зоряни Скалецької та Іллі Ємця.

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Золотоніському районі згоріло 3,5 гектари трави
Новини
Двом переселенцям виділили гроші на купівлю житла в Черкасах
Новини
На Умащині під час руху загорівся комбайн (ВІДЕО)