Різкого зростання попиту на оформлення закордонних паспортів на Черкащині немає

Passport and  Tickets on a World Map

Passport and Tickets on a World Map

в Новини

Таку заяву зробила Державна міграційна служба України в Черкаській області.

Читайте також: Більше 20 нардепів виїхали за межі України, серед них і обранець від Черкащини

За їх інформацією, з 1 січня по 15 лютого 2022 року черкащани оформили 7 999 паспортів громадян України для виїзду за кордон. Для порівняння: за такий же період 2019 року було оформлено 13 692 паспорти, у 2020 році – 10 427, у 2021 році – 3 852 біометричні документи, зважаючи на запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19.

Збільшення кількості поданих заяв на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у поточному році пов’язане з підготовкою до сезону відпусток, що розпочинається щороку із лютого місяця, та змогою громадян України подорожувати без обмежень до країн Європи. ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.

Із метою уникнення непорозумінь за кордоном перед подорожжю варто попередньо ознайомитися з певною інформацією за покликанням ‒ https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Управління ДМС у Черкаській області також нагадує, що за допомогою сервісу «Електронна черга» можливо запланувати відвідування підрозділів служби на конкретну дату та час, щоб оформити документи у комфортних умовах.

Подати заяву на оформлення біометричних документів для громадян України можна у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби України незалежно від місця проживання.