Студенти ЧНУ познайомилися з кандидатами в депутати до Черкаської облради

Студенти ЧНУ познайомилися з кандидатами в депутати до Черкаської облради
в Новини, Політика

Презентацію передвиборчих програм кандидатів у депутати до Черкаської обласної ради по 78 округу від різних політичних сил, відповіді на запитання студентів та жваву дискусію можна було почути вчора в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.

Черкаські студенти ніколи не стояли осторонь подій, які були знаковими для історії України й завжди брали в них активну участь. От і зараз, напередодні місцевих виборів, студентська рада ЧНУ ініціювала та організувала проведення так званого дискусійного клубу на тему: “Ми обираємо майбутнє”. До участі в дискусії, окрім потенційних кандидатів в депутати від різних політсил, вони запросили виборців, представників ЗМІ, громадських організацій та всіх охочих, кому небайдужа доля Черкащини. Але з претендентів на депутатсво відгукнулись лише деякі. Серед них  – кандидат в депутати облради Оксана Ковбоша (ВО “Свобода”), Оксана Циганок (Всеукраїнське Об’єднання “Черкащани”), Геннадій Шевченко (ВО “Батьківщина”), Марія Айгістова (Радикальна партія Олега Ляшка) та кандидат у депутати Черкаської обласної ради, ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко (Блок Петра Порошенка).chu9

Для початку ведучі дискусійного клубу детально розповіли, які ж особливості проведення цьогорічних виборів. І тільки після роз’яснення студентам нюансів виборчого процесу, вони запросили кандидатів презентувати себе виборцям.

Розпочала роботу клубу кандидатка в депутати від “Свободи” Оксана Ковбоша. Перш за все, вона подякувала студентам за організацію заходу такого формату. Адже виборцю дуже важливо познайомитись з кандидатом не з газети, листівки, а особисто.

– Я йду на вибори, бо хочу знищити в нашій державі олігархічну систему та працювати над результативним шляхом економічного підняття України. Це мої першочергові завдання. Всі інші, ви можете переглянути у моїй програмі, – розповіла Оксана Ковбоша.

chu4Представниця ВО “Черкащани” Оксана Циганок розпочала свій виступ, згадавши, що навчалася в Черкаському національному і дуже радіє тому, що знову побувала у рідних стінах.

– Я така сама звичайна жінка, як і більшість українок. Раніше, ходила на роботу, займалася своїми справами, просто жила. Але після Революції Гідності у мені щось змінилось. Я зрозуміла, що не можу більше сидіти вдома і скаржитись на неправильні дії політиків. Хочеш змін у державі, бери їх і роби. Тому зараз я тут виступаю перед вами і балотуюсь у депутати, – стверджує кандидатка.

chu3За її словами, тільки з маленьких корисних справ, народжуються більші, значніші. І в депутатство йдуть не тільки ті люди, які прагнуть змін, а, на жаль, всі підряд. Час таку тенденцію змінювати.

Олександр Черевко щиро подякував за ініціативність, небайдужість та відповідальність студентів до вибору чиновників. На його думку, дуже важливо, що молодь почала усвідомлювати свою найважливішу роль у розбудові держави. Оскільки їм тут жити, народжувати дітей, будувати сім’ю.chu2

Нагадаємо, Олександр Володимирович був чотири рази депутатом Черкаської обласної ради від Звенигородського району. Оскільки там народився і проживає. Нині він є ректором ЧНУ, і основною метою, чому йде знову до обласної ради і балотується по окрузі університету, є представлення інтересів навчального закладу в органах місцевого самоврядування.

– Я сам живу в районі “Казбет” по вулиці Кавказькій. І дуже добре відчуваю і бачу проблеми округу. Це і дороги, і тротуари, і освітлення, і відсутність каналізації та водопроводу. І я готовий захищати інтереси громади, яка тут проживає в обласній раді. Чому вибрав балотуватися від Блоку Петра Порошенка? Бо зараз це єдина в Україні партія, яка не побоялася взяти на себе повну відповідальність за збереження держави. Ця політична сила має державницьку політику й позицію, має кадровий резерв, який здійснює необхідні реформи, – запевнив Олександр Володимирович.

На бліц-запитання від студентів, що ж таке національна ідея, Олександр Черевко відповів, що українська національна ідея  – це незалежна українська держава, свідома молодь, культура, прагнення українців жити в єдиній духовній спільноті і захищеність громадян у правовому полі.

Кандидат у депутати до обласної ради від ВО “Батьківщина”, корінний черкащанин, учасник АТО Геннадій Шевченко розповів детально про події, які він пережив, перебуваючи на Сході України. Зокрема, Іловайський котел, взяття селище Широкине тощо.

– Приїхавши в Черкаси, я жахнувся. Не відбувається ніяких з обіцяних змін. Є реальні серйозні проблеми, які потрібно розв’язувати тут, на місті. Третій Майдан країну просто розірве і знищить. Тому прийняв рішення йти в обласну раду і впливати на процеси та зміни. І гадаю, що прийдешні вибори є вирішальними. Або ми змінимо і збережемо країну, або… не хочу цього й озвучувати, – звернувся до студентів Геннадій Шевченко.

chu7Окрім того, на його думку, якби децентралізація дійсно відбувалася і чиновники розв’язували проблеми не через Київ, а на місцях, все було б набагато краще.

 – Ви запитаєте, чому вибрав партію “Батьківщина”? Все дуже просто. Це стала політична сила, яка має досвід як при владі, так і в опозиції. До того ж зробила відповідні висновки, з своїх помилок. І цього разу від “Батьківщини” йдуть у владу молоді, перспективні люди, фахівці своєї справи, – наголосив учасник АТО.

Марія Айгістова (Радикальна Партія Олега Ляшка) повідомила студентам, що її основним завданням, як майбутнього депутата буде облаштування інфраструктури  міста та створення робочих місць.chu6

Опісля, коротких розповідей кандидатів про себе у дискусійному клубі розпочалась активна фаза обговорення. Студенти задавали запитання кандидатам. Серед них – чому владці приділяють мало уваги і коштів для розвитку спорту в місті, чому в університеті погане матеріально-технічне обладнання, з якими конкретними ідеями та проектами кандидати йдуть у владу тощо.chu8

chu1Враженнями від дискусійного клубу поділилися і присутні студенти. Студентка 2 курсу ННІ економіки і права Анна щиро подякувала організаторам за надану можливість поспілкуватися з претендентами в депутати.

– Це перший раз, коли ми знайомимося з кандидатами нашого округу за яких ми будемо голосувати. Раніше, ми взагалі не розуміли за кого ставимо галочку. Бачили висунутих кандидатів тільки в газетах, рекламі, бігбордах. Тому особисте ознайомлення допоможе студентам визначитися з вибором 25 жовтня, – розповіла студентка. 

На завершення, майже одноголосно всі кандидати в депутати закликати прийти студентів на вибори. Прийти і проголосувати за покликом серця!chu5