Субсидію можна оформити без урахування доходів осіб, які прописані, але фактично не проживають

в Новини
Якщо в приміщенні зареєстровано кілька людей, але не всі в ньому фактично проживають, то субсидію можна оформити, враховуючи дохід тільки тих, хто дійсно мешкає в будинку або квартирі. Про це повідомляє начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.
– Кількість українських сімей, які хочуть скористатися отриманням субсидій, зросла в рази. За підрахунками урядовців, за цією пільгою звернеться близько 4 млн. сімей, – зазначає вона. – Часто в квартирі прописана ціла сім’я. Їхній дохід здається занадто високим для отримання субсидії, а насправді живуть тільки батьки-пенсіонери, яким допомога в оплаті комунальних послуг зайвою не буде.
За її словами, у такому випадку оформлення здійснюється відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій» від 21 жовтня 1995 № 848. Там, як і в документі, що набере чинності з 1 травня, йдеться про те, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають.
– При прийнятті рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. Допоможе робота або навчання в іншому місті, – розповідає Катерина Бінусова. – Таку довідку може видати роботодавець, підтверджуючи факт роботи і проживання в межах іншої адміністративно-територіальної одиниці, тобто не за місцем реєстрації.
У цілому ж, радять фахівці, перш ніж подавати документи для оформлення субсидії необхідно звернутися до конкретного органу, в який будуть подаватися документи та дізнатися особливості оформлення такої довідки, оскільки її форма законодавством не передбачена, вона видається роботодавцем у вільній формі і у кожного місцевого органу можуть бути свої вимоги до її оформлення.
Поміж тим, іншими документами для підтвердження факту непроживання особи за місцем реєстрації є довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці. Приміром, у зв’язку з лікуванням, навчанням, тривалим відрядженням чи відбуванням покарання.
Таким чином, щоб отримати субсидію, потрібно подати:
– заяву про призначення житлової субсидії;
– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
– довідку з місця роботи про підтвердження факту роботи та проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці особи, зареєстрованої в приміщенні, але яка фактично не проживає в ньому;
– квитанції (за наявності) про сплату комунальних послуг в іншому приміщенні особою, яка фактично не проживає за місцем реєстрації (із 01.05.2015р.).
За консультаціями та більш детальною інформацією з вказаного питання пропонуємо Вам звертатися до управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (управління соціального захисту населення Соснівського району, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117, каб.115, тел. 37 23 52, 32 01 10; управління соціального захисту населення Придніпровського району, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, каб.123, тел. 36 05 63, 45 30 09).
Сайт Черкаської міської ради