Суд виніс вирок у справі померлого хірурга Олега Гайди

Суд виніс вирок у справі померлого хірурга Олега Гайди
в Новини

Соснівський райсуд Черкас відмовив у задоволені позову Фонду соцстрахування області. Фонд вимагав скасувати акт повторного спеціального розслідування смерті від коронавірусу лікаря-хірурга Другої міської поліклініки Олега Гайди. В акті йдеться про те, що медик заразився на робочому місці і його рідним мали виплатити грошову компенсацію. Про це повідомляє Суспільне.

За словами адвоката дружини Олега Гайди Валерія Макеєва, судовий процес тривав пів року в закритому режимі:

«Фонд застосовував «право на зло». Вони шукали якісь лазівки, аби подати позов за надуманими мотивами. Ми знайшли 13 свідків, які вказували, що вони були на прийомі у Олега Гайди».

Син Олега Гайди Ігор розповів, що аби довести, що батько інфікувався на роботі, знадобилося 10 місяців комісій, перевірок та судових засідань.

«Це було тяжко і морально, і психологічно, і фізично. Все ж таки суд ухвалив справедливе рішення, таке, якого я хотів і очікував».

Зі слів чоловіка, тепер він чекатиме офіційного вибачення від Фонду соцстрахування.

«Я вимагаю, щоб наш черкаський фонд соцстрахування публічно попросив вибачення у моєї сім’ї і у всіх працівників, яким вони «тріпають» нерви останній рік».

Працівники Фонду рішення суду не коментують. Зі слів Валерія Макеєва у них є 30 днів, аби подати апеляцію. Грошову компенсацію родині мають виплатити після того, як рішення набуде законної сили.

Як відомо, Олег Гайда працював лікарем-хірургом у Черкаській поліклініці № 2. У червні 2020-го року він захворів коронавірусом. Від ускладнень хвороби помер 30 червня.

Відповідно до постанови Кабміну, його рідним мали виплатити грошову компенсацію. Це оскаржувало Управління фонду соціального страхування у Черкаській області.