Судові повідомлення відтепер відправлятимуть в месенджер

Судові повідомлення відтепер відправлятимуть в месенджер
в Новини

Державна судова адміністрація України затвердила новий порядок надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі. Відтепер ці повідомлення надходитимуть і на електронні месенджери учасників процесу.

Про це повідомили в пресслужбі Придніпровський районний суд міста Черкаси.

Відповідний порядок затверджено наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28.

Згідно з порядком повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на месенджер. У випадку, коли мобільний телефон абонента не “прив’язаний” до месенджеру, повістки як і раніше надходитимуть у формі SMS-повідомлень. це буде автоматизований сервіс надсилання, а не через особистий номер працівника суду. Він не прив’язаний до мобільного телефону в суді. Повістка буде надсилатись одразу з АСДС після її формування. Сервіс працює аналогічно смс-повідомленню, з фіксацією в АСДС факту її надсилання та факту доставки.

З інформацією про наявні програмні засоби, для яких реалізовано технічну можливість направлення судового виклику, учасник може ознайомитися в приміщенні суду або на офіційному веб-порталі судової влади України.

Судовий виклик надсилається учаснику судового процесу за наявності відповідної заяви та технічної можливості.

Месенджер, аналогічно SMS-повідомленням, забезпечуватиме доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставку таких повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).

Запровадження даного сервісу забезпечуватиме економію державних коштів.