Суттєво спрощена процедура: черкащан закликають вступати до тероборони

Суттєво спрощена процедура: черкащан закликають вступати до тероборони
в Новини

На цьому тижні вже буде готове одне приміщення для потреб територіальної оборони Черкас, в якому можна буде зберігати зброю, засоби спецзв’язку та розмістити чергову службу охорони. Про це розповів заступник керівника територіальної оборони міста Черкаси Сергій Яковенко.

Відзначимо, у ході вчорашньої позачергової сесії міськради було повідомлено, що приміщення, виділені для тероборони, знаходяться в аварійному стані, також немає транспорту для забезпечення їх діяльності.

– Закликаю черкащан вступати до лав територіально оборони, – сказав Сергій Яковенко. – Суттєво спрощена процедура вступу на контракт в резерв тероборони. Людям навіть не обов’язково проходити медичну комісію. Можете прийти до нас на співбесіду й підписати контракт.

Діють вікові обмеження – від 18 до 60 років. Не можуть вступити громадяни, які відносять до оперативного резерву № 1 (ті, хто мав досвід служби в АТО/ООС і за станом здоров’я придатні до служби).

Наразі підрозділ тероборони розташовується на 4 поверсі військкомату на вулиці Хоменка, 19, години роботи з 8.30 до 18.00.

Також керівник Нацполіції Черкаської області Михайло Куратченко нагадав, що підрозділи поліції переведені на посилений варіант несення служби.

– У нас достатня кількість особового складу, щоб забезпечувати публічну безпеку. Ми готові до виконання завдань за будь-яким сценарієм, ми забезпечуємо охорону об’єктів критичної інфраструктури. Збільшена кількість нарядів на території міста, тому просимо з розумінням відноситися до можливих перевірок. Ніяких порушень прав громадян з нашого боку допущено не буде, – сказав Куратченко.

Надзвичайні служби також працюють у штатному режимі, більше 1000 рятувальників готові до виконання завдань.

– Ми робимо все для того, щоб системи життєзабезпечення населення працювали в штатному режимі. Посилюємо їх охорону, посилюємо систему захисту інформаційних систем. На жаль, ідуть постійні кібератаки. Мета ворога незмінна – посіяти паніку. Запевняю, ми все робимо для того, щоб населення почувало себе захищеним, – додав начальник СБУ в Черкаській області Юрій Погасій.

Відзначимо, на найближчій черговій сесії міської ради будуть виділені додаткові когти ан територіальну оборону міста.