“Світанки війни”: переселенка із Харкова створила у рідних Черкасах фотопроєкт

“Світанки війни”: переселенка із Харкова створила у рідних Черкасах фотопроєкт
в Новини

Уродженка Черкас Людмила Давиденко багато років жила й працювала архітекторкою в Харкові. Але на початку війни, переживши бомбардування, переїхала в місто свого дитинства. У Черкасах щоденним ритуалом для неї стали ранкові прогулянки дніпровською набережною. Жінка оговтувалася від пережитих жахів і фотографувала світанки. Так з’явився унікальний фотощоденник «Світанки війни», де кожна робота зачаровує світлістю й свіжістю.

Пані Людмила закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Працювала в Харкові та Ізюмі головною архітекторкою приватної фірми, проєктувала автомобільні дороги, водогони, будівлі.

Але за півроку до повномасштабної війни її чоловік помер, а на 11 день російських бомбардувань у Людмилин будинок зруйнувало вибухом снаряду. Після тижня життя у підвалі жінка врешті змушена була виїхати з постійно обстрілюваного міста, взявши із собою тільки собаку. Приїхала до мами в Черкаси.

Через міський центр зайнятості влаштувалася на роботу до Черкаського художньо-технічного коледжу.

І з 12 березня щодня почала ходити на черкаську набережну зустрічати схід сонця. Мисткиня фотографувала неповторні світанки у Черкасах, окремі фото друкувала на полотні.

За цей час із у її творчому доробку з’явилося більше 150-ти робіт. Вони і склали фотощоденник «Світанки війни».

«Божий млин повертається повільно, але завжди невідворотно і влучно, – переконана мисткиня. – Не зважаючи на непроглядну темряву ночі, Сонце сходить завжди і наповнює новими сенсами оновлену землю. Так і ми: обов’язково переможемо, зупинимо війну і з паростків любові повстане нова, вільна, європейська Україна!»

Фотопроект «Світанки війни» можна переглянути тут: 

  • https://bit.ly/3QqHNK2 
  • на Фейсбук-сторінці самої художниці Людмила Давиденко (Миляна) 

Майже щодня ця добірка оновлюється й доповнюється, оскільки Людмила Давиденко активно працює. Деякі роботи вона реалізує як картини, а частину виручених коштів передає на потреби Збройних Сил України.

За інформацією пресслужби ЧМР