Своєчасне та повне обслуговування пенсіонерів – стратегія модернізації ПФУ

Своєчасне та повне обслуговування пенсіонерів – стратегія модернізації ПФУ
в Новини

Результати роботи органів Пенсійного фонду України в Черкаській області за підсумками дев’яти місяців цього року обговорили під час засідання колегії за участю представників органів влади, роботодавців і соціальних партнерів, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Начальник головного управління Фонду в Черкаській області Світлана Зінник доповіла про реалізацію цьогорічних завдань, визначених Стратегією модернізації Пенсійного фонду України, схваленої рішенням Уряду 14 вересня 2016-го.

Вона також зауважила, що в області на обліку перебуває 416 260 пенсіонерів.

– Середній розмір пенсійних виплат станом на перше жовтня становить 1 612,83 грн, – сказала Світлана Миколаївна. – Видатки головного управління за 9 місяців сягають більше 5 700,0 млн грн.

Водночас перший заступник голови ОДА Віталій Коваль наголосив:

– Своєчасне та повне обслуговування пенсіонерів є стратегією модернізації ПФУ. Відрадно, що в рамках оптимізації спеціалістам головного управління вдається відповідально виконувати свою роботу, яку відзначено за результатами перевірок і на вищому рівні. Адже фінансування пенсійних виплат здійснюється своєчасно та у встановлені строки. Нині ж на обліку перебуває більше 400 тисяч пенсіонерів, серед яких і нові категорії, зокрема АТОвці, родини загиблих військовослужбовців, переселенці. При цьому всі вони забезпечені якісними послугами.

Зауважимо, протягом звітного періоду 59 членам сімей за 33 військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, призначено пенсію у зв’язку з утратою годувальника. На сьогодні таку пенсію отримують 206 членів сімей за 107 військовослужбовців, які загинули в зоні АТО. 110-ти військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Так, в області наразі її отримують 177 військовослужбовців.

Окрім цього, станом на початок жовтня пенсію за особливі заслуги в області отримують більше 18 тисяч осіб.

Важливо, що на Черкащині виплату пенсії забезпечено за вибором пенсіонера через 24 банківські установи, які пройшли процедуру конкурсного відбору (відповідно до норм чинного законодавства). Таким чином виплата пенсій через банк дозволила заощадити за 9 місяців цього року майже 35 млн грн. На сьогодні через банківські установи Черкаської області пенсії одержують понад 240 тис. осіб.

Під час колегії також обговорили ефективність роботи Звенигородського, Уманського та Чигиринського управлінь, які утворені у результаті об’єднання. Йшлося і про взаємодію органів Фонду області з Федерацією профспілок області та обласним об’єднанням організацій роботодавців щодо впровадження основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в області, про результати перевірок органами праці та соціального захисту населення дотримання вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій і здійснюваних заходів щодо усунення виявлених порушень та попередження їх виникнення.