Святкування Дня захисника України – в Черкасах! (Фото)

Святкування Дня захисника України – в Черкасах! (Фото)
в Новини
День Святої Покрови Пресвятої Богоридиці віддавна шанувалось усіма військовими, які вважають її своєї берегинею. Символічно, що саме 14 жовтня всі ми віднині вшановуємо українських захисників, які під покровом небесної Святої ціною власного життя та здоров’я виборюють державну цілісність та мир на рідній землі.
У Черкасах День захисника України, яке тісно переплетене з Днем Українського козацтва (що теж традиційно відзначається у святковий день Святої  Покрови Пресвятої Богородиці)  представники міської влади спільно з ветеранами, афганцями, військовими, які відстоювали українську державність у зоні АТО, та громадськістю міста вшанували урочистою церемонією покладання квітів до меморіального комплексу «Пагорб Слави», пам’ятника загиблим воїнам-афганцям, пам’ятника жертвам Чорнобиля, що у Першотравневому парку, та пам’ятного знаку на честь героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, розташованого на Соборній площі.SAMSUNG CSC

У своїх побажаннях  українським військовим та рідній державі  присутні висловлювались за мирне небо над Україною, цілісність та єдність нашого народу, мужність та силу духу її кращих синів, які стали на захист своєї землі.

Справжню цінність миру добре знає  легендарний черкащанин Василь Федорович Попович. За свій довгий життєвий шлях – незабаром йому виповниться 94 роки  –   він від початку і до кінця пройшов Другу Світову війну, був безпосереднім учасником блокади Ленінграду, брав участь у боях на територіях  України, Росії, Білорусії, Східної Прусії, Польщі, дійшовши аж до Берліну.  SAMSUNG CSC

За свою хоробрість та мужність під час воєнних дій нагороджений шістьома орденами та медалями за відвагу та  32 державними нагородами за бойові заслуги.
Згадуючи страшні роки Другої Світової  та важкий період післявоєнної відбудови,  Василь Федорович каже, що під час війни мав д

:

ві мрії, які, на щастя, йому вдалось втілити у своєму житті. Це – побачити перемогу наших військ у травні 1945-го та нарешті повноцінно виспатись. Доля подарувала Василю Поповичу такі можливості – за безстрашність та любов до рідної землі, зберігши йому під час війни життя.

Проте у нинішній час Василь Федорович від щирого серця вболіває за українську державу і переймається нашими військовими, які обороняють її цілісність на Сході України.
Запорукою перемоги,  на думку славетного  героя, є перш за все єдність нашого народу, патріотизм до рідної землі кожного військового  та   їх потужний  бойовий дух  і незламна віра.
Усе це, переконаний Василь Попович, є в серцях і душах нашого народу, тому без сумніву – перемога за нами.
Такої ж думки дотримується і Борис Карганов. Свого часу  йому ще 19-річним юнаком  разом з тисячами інших військових  довелось брати участь у війні в Афганістані. Разом зі своїми побратимами Борис Віталійович  пройшов усі лихоліття тривалої Афганської кампанії і з власного досвіду знає ціну миру та людського життя.
Мій співрозмовник  позитивно оцінює кроки держави щодо відзначення Дня захисника України саме 14 жовтня. Каже, що стійкість українського народу і  героїзм наших військових вибороли право на власну державність та унікальне свято, яке під покровом  Святої Покрови Пресвятої Богоридиці об’єднуватиме усіх  захисників України.SAMSUNG CSC
За словами Бориса Карганова, нинішні події на Сході України – його  особисте лихо. Оскільки сам звідти родом –  він народився у Костянтинівці Донецької області, де й  пройшли його дитячі та юнацькі роки. Тому боляче сприймає усе, що зараз відбувається на його малій батьківщині. Проте Борис Віталійович впевнений, що Україна здолає усі ці тимчасові труднощі та випробовування і  залишиться цілісною.
Також Борис Віталійович наголошує, що Україна вже перемогла, що засвідчує єдність та потужна енергетика українського народу, який в єдиному пориві став на оборону рідної землі.SAMSUNG CSC
Черкаська міська рада