Тальнівщина попрощалася із захисником, який повернувся з Польщі, щоб боронити Україну

Тальнівщина попрощалася із захисником, який повернувся з Польщі, щоб боронити Україну
в Новини

4 жовтня Тальнівщина живим коридором зустріла полеглого Героя Андрія Вікторовича Смелкова родом з Поташі, повідомляють “Вісті Черкащини”.

З початком повномасштабного вторгнення Андрій повернувся з Італії, де прожив понад 20 років, аби боронити рідну землю від ворога.

28 березня був призваний по мобілізації, був навідником у одній із військових частин, адже мав досвід служби у Силах Протиповітряної оборони.

Андрій Смелков захищав країну разом з братом В’ячеславом.

Ворожі міномети та танки у Павлівці на Донеччині 26 вересня забрали життя 42-річного Андрія.

Хвилиною мовчання громада вшанувала пам’ять Героя та поклала квіти до його ніг.

– Андрій був дуже скромною, доброю, інтелігентною людиною. Його сім’я дуже близька мені, я вчилася з його братом, – каже зі сльозами Руслана Скомороха, жителька Поташі. – Він рвався на захист України ще з початком АТО, а от коли почалася війна, ніщо більше не могло його стримати. Приїхав з Італії, де мав все – дружину, 16-річну донечку – та написав рапорт, що піде на передову. Він любив сім’ю, брата, маму, завжди помагав, племінничці присилав гостинці з-за кордону. Його вчинок – це Подвиг. Андрій для мене – Герой, яким я буду пишатися повсякчас, він – взірець для наступних поколінь. Важко дібрати слова, яке це горе. Родині Героя – мої щирі співчуття, – сказала вона.

Нагадаємо, у Монастирищенській громаді живим коридором проводжали в останню путь жителя села Бачкурине Павла Олеговича Ковальського.  Воїн загинув 27 вересня під час виконання бойового завдання на Донеччині.