«Танці – це інструмент»: чемпіон світу з хіп-хопу безкоштовно тренує дітей-переселенців у Черкасах (ВІДЕО)

«Танці – це інструмент»: чемпіон світу з хіп-хопу безкоштовно тренує дітей-переселенців у Черкасах (ВІДЕО)
в Відео, Спорт

Чемпіон світу з хіп-хопу Максим Оробець безкоштовно тренує дітей, які переїхали із «гарячих точок» нашої країни в Черкаси. Танцівник переконаний, що в такий складний час всі мають допомагати одне одному й своїй країні. Його місія – підтримати дітей-переселенців, відволікти їх від страшних реалій війни й допомогти соціалізуватися в новому місті.

Про те, як відбуваються заняття, чому вони є важливими для дітей-переселенців і чи можна ще записатися на танці – Максим розповів журналістам «Вичерпно».

Зазначимо, Максим Оробець вперше заявив про себе як хореограф масштабного проєкту «Майданс». Потім — як один з найяскравіших учасників шоу «Танцюють всі!». Також на його рахунку понад 400 виграних батлів, тренерство, організація івентів та суддівство різноманітних проєктів.

Сам Максим довгий час проживав у Києві, проте йому важливо, аби розвиток був і в Черкасах. У 2007 році він відкрив у рідному місті школу танців, яка в 2014 році отримала назву «MAX DANCE».

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Макс вирішив не залишатися осторонь і допомогти тим, що в нього найкраще виходить – танцювати й навчати цьому дітей. Особливу увагу він приділив саме тим дітям, які бачили війну на власні очі й змушені були втікати зі своїх домівок.

«Зараз такий період, що хто що може, те й робить. Я не уявляю, як їм важко було покинути рідну домівку. Тому найменше, що ми можемо зробити – це дати можливість дитині бути в соціумі, бути із іншими дітьми, спілкуватися. Танці – це інструмент, де можна і порухатися, і поговорити, і когось побачити», – каже Максим Оробець.

За його словами, адаптація дітей до нового життя в кожного проходить абсолютно по-різному. На заняття Максима ходять діти, які приїхали в Черкаси на початку березня й на щастя, не побачили всіх жахіть війни, і ті, що втікали з Маріуполя, Мелітополя, Херсону. Адаптація останніх відбувається досить складно.

«Їм поки що важко йти на контакт, вони ще не готові до цього. Я бачу таких діток, тому ми їх не чіпаємо. Наше завдання – допомогти їм звикнути до нового оточення, до цього місця. Я вірю в те, що їх сприйняття себе і світу скоро нормалізується», – каже тренер.

Марина Свідерська – мама 7-річної Злати. Родина змушена була тікати від російських окупантів двічі – спочатку із Рубіжного Луганської області в Чернігів, а звідти – до Черкас. Про набір на танці дізналися із соціальних мереж і вирішили спробувати, адже давно мали бажання потрапити до Максима на тренування, ще із часів шоу «Танцюють всі».

«Побачивши, що йде набір до Максима, я подумала, що це шанс просто «вау». Ми й до цього займалися танцями, але народними. Тут – хіп-хоп, це трошки інше, проте моїй дитині подобаються заняття. Адаптація після переїздів була, звісно, дуже складною. Там ми чули вибухи й бачили всі наслідки, це було психологічно важко. Зараз нам вже набагато легше», – каже пані Марина.

Найбільше дітей-переселенців – із Харкова та Чернігова. Максим Гаврилюк із 6-річним сином і дружиною приїхали в Черкаси саме з Харкова. Про набір у групу танців дізналися із інстаграму.

«Дружина побачила оголошення про танці, ми запропонували сину, й він погодився. Займаємося вже три тижні, він ходить із задоволенням. Вдома повторює, щось танцює. Як тільки все стабілізується, ми обов’язково повернемося додому в Харків. Я впевнений, що син захоче піти на танці вже й у рідному місті», – зазначив Максим Гаврилюк.

Тренування для дітей із «гарячих точок» – безкоштовні.

«Але я всім кажу, що якщо можете, то платіть хоч невелику символічну суму, адже ми не можемо працювати повністю безкоштовно. Є люди, які платять за заняття повну суму, але таких мало», – зізнається Оробець.

Сам Максим веде чотири групи по 15-18 осіб. Є ще й інші тренери, які займаються із такими дітьми. Усього до занять долучилися вже майже 120 переселенців. Тренування відбуваються тричі на тиждень у безпечному підвальному приміщенні. Групи формують за віком, рівнем підготовки та стилем танцю.

Набір у групи ще триває, й у студії запрошують усіх охочих приєднуватися до занять. Аби потрапити на тренування, потрібно прийти до школи й поспілкуватися із тренером. Також можна зателефонувати за номером: 093 019 38 05.

«Мій підхід такий, що ми маємо познайомитися, поговорити. Я маю розуміти, звідки ці люди й знати їх історію. Усі, хто перебуває зараз у місті Черкаси, будь ласка, звертайтесь у танцювальну студію «MAX DANCE». Ми із радістю будемо допомагати займатися активним способом життя вам та вашим дітям. Приходьте, ми будемо раді вас бачити», – звертається Макс Оробець.