Темп приросту захворюваності на грип та застуду нижчий епідпорогу

Темп приросту захворюваності на грип та застуду нижчий епідпорогу
в Новини

За минулий тиждень на Черкащині захворіли 4 823 особи, що становить 0,4 % від загальної кількості населення. З числа захворілих – 3 300  дітей віком до 17 років. За цей період госпіталізували  295 осіб, з яких – 237 дітей, повідомляють в Державній санітарно-епідеміологічній службі Черкаської області.

У порівнянні з минулим тижнем зменшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення і становить 8,5 %, та серед дітей до 17 років і на 7 %. Найвищі показники захворюваності на 10 тисяч населення за тиждень  зафіксували в Смілі, Умані, Черкасах, а також Золотоніському, Шполянському, Городищенському, Смілянському та  Христинівському– 43,5 районах.

У цілому ж рівень захворюваності нижче епідемічного порогу, розрахованого на жовтень, на 23,2 %. Перевищення епідпорогів не зареєстровано на жодній адміністративній території області. Епідемічна ситуація без особливостей, характерна для цієї пори року. Проти грипу щеплено 97 осіб з груп ризику, що становить 0,01% від загальної кількості населення та 0,5% від запланованої кількості.

Загалом же в Україні, як інформують в Центрі грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», що на грип та ГРВІ в Україні захворіло 156 727 осіб, з них 68,2 % становлять діти віком до 17 років. Найвищий рівень захворюваності на грип та застуду зареєстрована в Київській, найменший – у Харківській області. Показники захворюваності грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги  в  жодному регіоні України.

Зареєстровано летальний випадок дитини 3місяців у Запорізькій області, за результатами досліджень методом ПЛР підтверджено діагноз «Парагрип».

З початку епідемічного сезону вакциновано проти грипу 970 осіб, із них 89,0% становлять особи групи ризику.

Сайт Черкаської ОДА.