Територіальна реформа нині не на часі, – Анатолій Бондаренко

Територіальна реформа нині не на часі, – Анатолій Бондаренко
в Новини

Так Анатолій Бондаренко, голова Черкаської обласної організації ВО «Батьківщина» прокоментував для газети “Нова Доба” питання щодо перспективних планів формування територій громад. 

– Що стосується перспективного плану формування територій громад, то мені здається, така реформа нині не на часі. Ми не проти добровільних об’єднань громад, якщо вони дійсно добровільні. Натомість законопроект щодо цього питання був спущений «згори» без належного обговорення на місцях. Жодного добровільного рішення на зборах територіальних громад з цього приводу не було прийнято. Фактично вся децентралізація влади – це ламання свідомості через коліно і внутрішнього супротиву мешканців сіл і містечок, — зазначив Анатолій Бондаренко. – Під час обговорення проектів в облдержадміністрації жодного голови районної ради, а також сільських голів не було, з ними не тільки не радилися, їх навіть не запросили побути присутніми.

З часу обговорення реформи на адресу обласної партійної організації «Батьківщина» надійшло чимало звернень від представників місцевих громад із занепокоєнням, що так зване добровільне об’єднання громад зруйнує великі села і райони. І це вже буде не добровільне об’єднання, а «добровільне» знищення місцевих громад. Спершу потрібно навести лад на цих територіях – зміцнити інфраструктуру, відремонтувати дороги, а вже потім говорити про укрупнення територіальних громад”.