Ексклюзивно: театр тіней “TEULIS” (про створення, всеукраїнський тур та плани на майбутнє)

в Дозвілля, Культура, Новини, Фото

Нещодавно до Черкас зі своєю феєричною програмою завітав всесвітньо відомий театр тіней «TEULIS». Постановка театру – це оригінальне поєднання акробатики, неймовірних оптичних ілюзій, грандіозного звукового супроводу та відеопроекцій. Нам вдалося поспілкуватися із режисером-постановником театру Віталієм Сусловцем та його директором Романом  Соколовим про початок творчого шляху колективу та плани на майбутнє.

Початок. Як це було?

Роман Соколов. Насправді, театр тіней існував ще 1.5 тис. років тому у Китаї, але вперше я познайомився із таким видом творчості через американський театр тіней, який існує із 2004 року. «TEULIS» існує вже 4,5 роки. На час початку нашої діяльності я був власником достатньої відомого івент-агентства і одного разу до мене прийшов клієнт, який попросив, щоб ми допомогли його колегам організувати на новорічний корпоратив невеличку виставу театру тіней. Я розумів про що йде мова, тому ми вирішили спробувати. Після цього я  впевнився, що якщо цим зайнятися професійно і запросити підготовлених людей – це буде затребувано та цікаво для глядача.

template1Про закордонну діяльність театру

Віталій Сусловець. Початок нашої творчості – це український конкурс «Україна має талант». Але там нам сказали, що ми ще не готові для професійних виступів. І буквально через 3 місяці ми здобули славу на такому ж конкурсі, тільки в Чехії. Після нашого виступу чеські глядачі та журі конкурсу нам аплодували стоячи. І ми навіть пройшли у фінал, але, на жаль, не виграли. Це був своєрідний стартап  нашої творчої діяльності.

Після участі в шоу «Чехія має талант» нас помітили та почали запрошувати в інші країни Європи та навіть у країни Азії. Починаючи з 2010 року наш театр був фіналістом найбільших талант шоу в Італії, Туреччині, Росії, Словаччині. Також за останні чотири роки ми гастролювали з виступами в Фінляндії, Польщі, Туреччині та Польщі. Останній наш візит був в Японію, де 35 тис. глядачів стоячи з оплесками проводжали наших артистів. Це було неймовірно та масштабно. Тому що ти чуєш не лише оплески, а своєрідний гул завдяки великій площі японського бейсбольного стадіону. Сцена була 140 метрів в ширину. Ми були в захваті від професійного технічного оснащення нашого виступу в Японії.

Про склад групи «TEULIS»

Віталій Сусловець. Спочатку нас було 8 чоловік. Але для шоу, яке триває більше години, група з 8-ми людей – це доволі мало, адже треба виходити і перед екраном, і в екрані працювати, і переодягатися. Тому ми запросили ще акторів і зараз з нами працює 16 осіб.

theathe14Про фізичну підготовку акторів

Роман Соколов. Бажано, щоб це були акробати з гарною хореографічною підготовкою або танцюристи з акробатичними здібностями. Безумовно, актори мають  бути універсальними – володіти гарною розтяжкою, пластикою, артистизмом та мати велике бажання працювати над собою.

Підготовка номерів: ідеї, натхнення

Віталій Сусловець. Спеціально для репертуару ми номерів не готуємо. Як правило, я беру певну музику, вже потім бачу до неї картинку і вже від цієї картинки починаю відштовхуватись і створюю історію. Наприклад, так вийшов номер «Jazz». А взагалі номер повинен бути універсальним. По-перше,  він повинен бути таким, щоб його зрозуміли в будь-якій країні світу, по-друге, номер  має бути динамічним та позивним, і, звичайно, постановка має зачепити публіку емоційно.

templateПро головну ідею постановки «Крик душі»

Роман Соколов. Різниця між театральною виставою і тим, що створюємо ми, звичайно, є.  Це не той формат, де ми розповідаємо одну історію від початку і до кінця. Ми створюємо шоу, від якого глядач не може відірвати погляд.  По суті, це чотири блоки – історія про кохання, про стосунки, про музику та про останні трагічні події в Україні. Усі ці міні-історії логічно пов’язані між собою і створюють одну цілісну картину. Не потрібно шукати надто глибокий смисл у нашій постановці, просто насолоджуйтесь переглядом! А ми змусимо глядача сміятися та плакати, переживати весь спектр емоцій. Шоу «Крик душі» досить універсальне – воно буде цікаве глядачам від 5 і до 75 років.

theathe9Про виступи в інших містах України та сприйняття українцями театру тіней «TEULIUS»

Віталій Сусловець. В принципі, після кожного шоу в містах зал аплодує стоячи. Для артистів театру – це найцінніше. Відгуки завжди позитивні і публіка нас дуже гарно сприймає.

Творчі плани на майбутнє

Віталій Сусловець. Після всеукраїнського туру влітку ми будемо працювати знову в країнах Європи та в Об’єднаних Арабських Еміратах. Зараз підписуємо договір з арабською компанією, яка буде займатися організацією наших гастролів. Програма буде майже та сама, що у всеукраїнському турі, тільки з адаптацією нашого шоу до культури тих країн, де виступатимемо. Також є задумки нового шоу, але це поки буде не скоро.

Про номер «Крик душі України», де зображено революцію Гідності

Віталій Сусловець. Нас запросили знову ж таки в Італію на телешоу, але попросили номер, якого не було ні на одному телебаченні. В той час у нас всі виступи вже були відомі і треба було робити щось нове. Італійці уточнили, що хочуть побачити історію про війну на Україні. Цей номер ми  зробили за 4 години.theathe18jpg

Підготували: Альона Кириченко та Антоніна Захарченко