Ткаченку не подобається, коли його називають “губернатором”

в Новини

Для своєї тематичної сторінки журналісти “Черкаського краю” поцікавилися у голови облдерж­адміністрації Юрія Ткаченка, як він сприймає, коли його називають «губернатором».

– Погано, — визнав він.  —  Є назва посади «голова обл­держадміністрації», це офіційно. А губернатор — це російське. Ще іноді його «українізують» — кажуть «пане губернаторе», що взагалі не в’яжеться… З’явилась мода на «очільник» — раніше це слово майже не було у вжитку щодо посади, яку я обіймаю, — сказав Юрій Ткаченко.

Та іменування голови обласної державної адміністрації «губернатором» радше не є проявом «сепаратистських» настроїв наших земляків, а бажанням якось коротше назвати посаду.
А коротше стане після проведення адміністративно-територіальної реформи, коли функції державних адміністрацій переберуть префекти. Їхні функції будуть чітко спрямовані: вони лише пильнуватимуть виконання законодавства, з правом призупиняти рішення органів місцевого самоврядування до вирішення спору судом.

— На Лівобережжі України був полковий устрій аж до ХVIII століття, — зауважує Василь Мельниченко, кандидат історичних наук, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. —  Та козацькі полки ліквідували, і запровадили губернії.