Торги із закупівлі будівельно-монтажних робіт для будівництва першочергових об’єктів та споруд на Канівській ГАЕС відмінили

Торги із закупівлі будівельно-монтажних робіт для будівництва першочергових об’єктів та споруд на Канівській ГАЕС відмінили
в Новини, Суспільство

Сьогодні, 19 жовтня, через сайт Держакупівель повинні були відбутися торги із закупівлі будівельно-монтажних робіт для будівництва першочергових об’єктів та споруд на Канівській ГАЕС. Сума тендеру – понад півмільярда гривень. Проте торги було відмінено, адже четверо із п’яти учасників відхилили, а один не може брати участь у торгах.

За словами громадського активіста, голови осередку Національного Екологічного центру, заступника голови Громадської ради при Держводагентстві Дмитра Іванова “фінансування Канівської ГАЕС – це справа банківських організацій, зокрема, зарубіжних, у яких Укргідроенерго просить гроші на це будівництво. Бюджет України начебто це не фінансує. Але за інформацією, яку не можна перевірити, цього року, влітку, було затверджено Кабінетом Міністрів фінансовий план Укргідроенерго на 2016 рік. Очевидно, що цей документ не оприлюднений, його зміст невідомий. Крім того, нещодавно виявилось, що Укргідроенерго подало тендер на першочергове будівництво (який вчора був відмінений). Ця інформація також не була оприлюднена офіційно.

У тендері йшлося про:
– знесення усіх лісових насаджень на території с. Бучак – 200 тис. дерев;
– будівництво на території с. Бучак;
– знесення всіх хат;
– будівництво двох промислових баз, які включають адміністративні, складські приміщення, стоянки для автомобілів тощо;
– будівництво двох енергетичних підстанцій;
– проведення лінії електропередач, де є джерело живлення для станції в 110 КВт”.

– Зауважу, що у селі проживають близько 50 осіб, і з ними ніхто нічого не погоджував, – розповідає Дмитро Іванов. – Держава почала будувати Канівську ГАЕС, не питаючи громаду.

Рішення про будівництво Канівської ГАЕС було винесене ще на 27 з’їзді КПРС. Тоді ж її хотіли створити для регуляції пікових навантажень. Зараз будівництво Канівської ГАЕС має іншу причину: відмова від російського газу.

– Насправді, генерація електроенергії в Україні може відбуватися абсолютно іншими способами, не такими варварськими і дикунськими, не такими затратними, – вважає Дмитро Іванов.

А директор ГС “Агенція регіонального розвитку, підприємництва та інвестицій” Євгеній Глєбов дивується, чому саме ГАЕС, адже є інші новітні варіанти вироблення енергії:

“Ми зараз входимо в еру альтернативних джерел енергії. Чому саме ГАЕС? В усьому світі давно зрозуміли, що ГАЕС – це вимушене джерело енергії на минулому етапі розвитку електроенергії. Країни світу зрозуміли, що це багатовартісне та природонебезпечне джерело енергії”.

Окрім того, на території, де хочуть побудувати Канівську ГАЕС, планується створення заповідника – національно-природного парку “Середдніпровський”. Також Дмитро Іванов мріє про створення села-музею, як осередку української культури на Шевченковій землі.

На карті територія будівництва ГАЕС припадає на червоний колір – пам’ятка культурної спадщини місцевого значення.

p1130378

p1130380

Проте, як складеться доля бучацької землі, покаже час. Дмитро Іванов впевнений, що якщо всі: і громада, і експерти, і екологи, і археологи виступлять проти будівництва Канівської ГАЕС, Кабінет Міністрів відхилить реалізацію цього проекту.