
Ошукали на 90 тисяч гривень: житель Золотоніщини став жертвою шахраїв

Без холодної води залишилися кілька будинків у Черкасах

Черкаські правоохоронці вилучили в наркоторговців “товару” на суму понад 700 тис. грн

Операція тривала близько восьми годин: черкаські лікарі врятували життя прикордоннику (ВІДЕО)

Учора в Черкасах п’яний водій в’їхав у водойму

Вихідними черкаські рятувальники ліквідували п’ять пожеж

Відпустки та доплати для військових збільшено, – Стріхарський

Понад 40 немовлят народилися в Черкасах за останній тиждень

На Золотоніщині родина всиновила трьох дітей

У Черкасах дітей загиблих захисників вчили надавати домедичну допомогу (ФОТО)

У золотоніському дитсадку локалізували менінгококову інфекцію

У Черкасах відбулася акція “Голоси дітей”

На Уманщині вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф (ФОТО)

Загиблому Герою відкрили на Черкащині меморіальну дошку
- Новини
- Ошукали на 90 тисяч гривень: житель Золотоніщини став жертвою шахраїв
Торік понад 255 тисяч жителів Черкащини одержали монетизовані соцвиплати на житлово-комунальні послуги

У загальній структурі соціальної допомоги субсидія становить «левову частку» – 72%. Із 2019 року її надають населенню в грошовій формі. Про це повідомили в ході колегії Департаменту соціального захисту населення, інформує пресслужба Черкаської ОДА.
Отримувачами субсидії є 200,6 тисяч домогосподарств області на суму понад 1,7 млрд грн. Зауважимо, з жовтня 2019 року в області забезпечили проведення монетизації пільг на житлово-комунальні послуги. Кількість отримувачів у грошовій формі на кінець року становила 54,5 тисяч осіб. За рік їм нарахували 344,3 млн грн.
Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Шимчук зазначив, що у 2020 році слід зосередити увагу на посиленні контролю за наданням соціальних виплат.
Під час колегії присутній на засіданні заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко наголосив на тому, що запровадження системи монетизації пільг і субсидій – одне з важливих торішніх утілень.
– Монетизація дає змогу громадянам самостійно керувати сумами допомоги, які їм за правом належать від держави. Тобто ми не купуємо нікому газ, не примушуємо використовувати воду, ми запроваджуємо цивілізований механізм, який каже: не можеш платити – держава тобі надасть безпосередню фінансову допомогу. Твоє ж завдання – раціонально її використовувати. Загалом трансформація соціальної сфери передбачає принцип «гроші ходять за людиною» та змогу людини застосовувати її на ті потреби, які вона вважає пріоритетними, – зауважив Віталій Музиченко.
Він також наголосив на тому, що цьогорічний орієнтир щодо впровадження системи соціальної підтримки – встановити стандартні зрозумілі умови призначення допомоги малозабезпеченим особам, одиноким матерям. Відповідний законопроект вже ухвалили в першому читанні, очікують на ухвалення його в другому читанні, що дасть змогу уніфікувати підходи щодо надання допомоги та встановити зрозумілі критерії. Допомога має надаватись тим, хто не може працювати або працюючи, отримує малий дохід.
