“Тризуб давно став головним і самодостатнім символом єдності українців”, – В’ячеслав Кириленко про затвердження Великого герба (ВІДЕО)

“Тризуб давно став головним і самодостатнім символом єдності українців”, – В’ячеслав Кириленко про затвердження Великого герба (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Політика

Наприкінці червня президент України вніс законопроєкт про Великий Державний герб. Документ мають розглянути у позачерговому порядку. 

Великий герб, поруч із Тризубом, що називається малим гербом, передбачений у Конституції з моменту її ухвалення 1996 року її 20-ю статтею. За час незалежності України робилося три спроби затвердити Великий герб. Однак Великого Герба Україна досі не отримала. Геральдисти розробили кілька сотень ескізів, проте жоден з них не був затверджений.

8cd6586f-03c49c0e6e79daee99dbf0dd6a7e2c03

Проєкт Великого герба в законопроєкті Володимира Зеленського

На думку В’ячеслава Кириленка, ексвіцепрем’єр-міністра України, Тризуб уже давно став самодостатнім символом української державності. Доповнювати його нічим не треба. Таку думку політик висловив в студії “ВиЧЕрпно”:

“Ідея Великого герба з’явилася у зв’язку з тим, що комуністи все хотіли його якось “збити” як єдиний український державний герб. От він їм муляв і вони постійно намагалися його чимось розчинити, щось до нього додати, чимось його відтінити. Аби тільки не сам Тризуб, бо він був для них осердям зла, який уособлював незалежність України”.

За словами Кириленка, проєкт Великого герба був давно розкритикований багатьма геральдистами й істориками.

– Там додавали козака і лева, як символи єдності. Козак – символ Наддніпрянщини, лев – Галичини. І ось всі вони навколо Тризуба. Тризуб давно став головним і самодостатнім символом єдності українців. Тому його не треба чіпати і  Великий герб, як на мене, ухвалювати не потрібно, – висловив свою думку В’ячеслав Кириленко.

Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео: