Трьох жителів області судитимуть за підтримку росії у соціальних мережах

Трьох жителів області судитимуть за підтримку росії у соціальних мережах
в Новини

До суду скеровано 3 обвинувальні акти стосовно 3 мешканців області, які підтримували російську армію в соціальних мережах. Про це повідомляє Черкаська обласна прокуратура.

Встановлено, що фігуранти злочинів поширювали в одній із соціальних мереж матеріали, в яких міститься глорифікація (восхваляння, звеличення) представників російських окупантів.

Зокрема, обвинуваченими розповсюджувались матеріали:

  • із текстом скорботи за смертю російського військовослужбовця, який загинув «в ходе спецоперации по денацификации Украины»;
  • в яких ідеться мова про надання гуманітарної допомоги мешканцям Донбасу «на освобождённые от нацистов территории Донбасса и Украины», з малюнками на яких зображено чоловіка у військовій формі із прапором росії на плечі та написом на задньому фоні «ZA нами правда», де літера «Z» викладена георгіївською стрічкою;
  • щодо підтримки армії російської федерації та так званої «спецоперації» на території України тощо.

У ході слідства обвинувачені визнали свою причетність до інкримінованих їм злочинів, щиро розкаялись у своєму вчинку та видалили публікації, які прославляли армію держави-агресора.

Одна із фігуранток навіть добровільно перерахувала 50 тисяч гривень на спеціальний рахунок Збройних Сил України як допомогу армії.