Ці діти по-особливому талановиті: у Черкасах для категорійних дітей влаштували свято (ФОТО)

Ці діти по-особливому талановиті: у Черкасах для категорійних дітей влаштували свято (ФОТО)
в Благодійність, Новини, Суспільство

Особливих дітей вітали сьогодні у територіальному центрі надання соціальних послуг міста Черкаси. До Дня захисту дітей для малечі влаштували справжнє свято з аніматорами та солодким столом.

У територіальному центрі перебуває 487 особливих діток. Це діти з ДЦП, з синдромом Дауна та діти-аутисти, які відвідують заклад з 9 до 16 години. В закладі працює 4 групи по 10 дітей.

– Сьогодні ми провели свято для групових діток, завтра частину дітей з числа 487 ми запрошуємо до зоопарку, у четвер у нас буде свято дитинства, на якому 20 школа представить свою концертну програму. Ми намагаємося, щоб кожен наш захід був унікальним, щоб діткам було цікаво, – розповіла завідувач відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів Лариса Мелашенко.

dav

Окрасою цього свята стали троє випускників територіального центру, які вже незабаром відвідуватимуть звичайні загальноосвітні заклади. Для них влаштували справжній весняний бал – з танцями, врученням дипломів і найріднішими людьми поруч.

dav

– Дітки дуже готувалися до свята, вчили вірші й пісні. Для них це особливо хвилюючий момент, – додала завідувач відділення денного догляду дітей-інвалідів Оксана Анатоліївна.

dav

Щоб свято стала ще яскравішим, благодійний фонд “Деликат” накрив для дітей солодкий стіл та приготував приємні подарунки.

– До нас звернулися з територіального центру і попросили підтримати їх весняний бал, – розповів голова БФ “Деликат” Денис Буря. – Оскільки наш фонд спеціалізується саме на підтримці дітей і людей похилого віку, тому ми, звичайно, не змогли їм відмовити. Адже це діти і вони хочуть свята! Ми не тільки порадували вихованців закладу різноманітними смаколиками, але ще й кожному приготували подаруночок, в якому спеціально на наше замовлення пекарня напекла здобних булочок у формі різних звіряток. Діткам так цікавіше.

dav

Позитивні емоції допомагають цим особливим дітлахам більш активно адаптовуватися в суспільстві, вони сприяють їхньому розвиткові і налагодженню контакту як з однолітками, так і з дорослими.

– Радість, сміх, захоплення – це все те, що покращує стан цих дітей. І тут не треба бути спеціалістом, щоб це зрозуміти. Ми бачимо, як очі цих дітей сяють. І знаєте, головне тут не те, що вони отримали подарунки, чи що їм накрили солодкий стіл. Для цих дітей надзвичайно важлива увага, яка дає їм відчуття, що вони важливі, значимі для цього світу. І якщо ми хочемо, щоб ці дітки стали повноцінною частиною суспільства, маємо дарувати їм такі хвилини радості, – переконаний засновник мережі магазинів «Деликат» Олег Хелетій.

dav

– Це така соціальна акція від нас цим обдарованим дітям. Вони по-особливому талановиті, – у свою чергу відзначив співвласник мережі магазинів «Деликат», директор Черкаської спілки продовольчих маркетів Руслан Петрик, – хтось малює, хтось робить гарні аплікації. І всі ці роботи надзвичайні, адже ці діти не просто вчаться чомусь новому, вони це роблять всупереч тим вадам, з якими народилися.