Цього тижня на Черкащині буде сонячно й тепло

Цього тижня на Черкащині буде сонячно й тепло
в Новини

За прогнозом, цього тижня на Черкащині переважатиме антициклональний характер, який зумовить переважно сонячну, теплу та суху погоду. Про це повідомив начальник Черкаського обласного Гідрометценетру Віталій Постригань.

За його словами, впродовж тижня температура поступово знижуватиметься. Так, якщо у вівторок очікується вночі 11-16º, а вдень за рахунок інтенсивного сонячного прогріву – 24-29, то вже із середи внаслідок надходження холодного повітря із північних широт температурний фон знизиться до 18º, що все ж вище кліматичної норми.

Як наслідок, погодні умови початку місяця сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки та накопичення шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Дефіцит опадів несприятливо позначиться на волого запасах ґрунту в період осінньої сівби.

За попередніми розрахунками, вересень 2016 на Черкащині очікується в межах норми: температура повітря – 15º (норма 14º), опади 44 мм (норма 40 мм). При цьому, в першій і третій декадах місяця майже на тиждень очікується повернення літнього тепла з максимальною температурою 27-29º. У середині місяця прогнозується значне похолодання (вночі у повітрі до 0+2°, на ґрунті можливий перший заморозок). Розподіл дощів буде нерівномірним.

За інформацією Черкаського обласного  центру  з гідрометеорології