Цьогоріч на енергоефективні заходи жителям Черкащини видали майже 2800 теплих кредитів

Цьогоріч на енергоефективні заходи жителям Черкащини видали майже 2800 теплих кредитів
в Новини

Жителям Черкащини, зокрема і ОСББ та житлово-будівельним кооперативам, на енергоефективні заходи та заміни газових котлів цього року видано 2791 кредит на 47,4 млн грн. Все це у рамках Державної програми підвищення енергоефективності.

Між тим, цього року вже 1 751 особі відшкодовано частку відсоткової ставки по кредитах на впровадження енергоефективних заходів з місцевих бюджетів – на 329 тис. грн та 3 ОСББ – на 9,2 тис. грн.

За словами директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства обласної адміністрації Сергія Демиденка, рішенням обласної ради від 25.03.2016 термін дії Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки продовжений на 2016 рік. А на виконання заходів Програми виділили 300 тис. грн. Відповідним рішенням обласної адміністрації Жашківській, Маньківській, Тальнівській, Чорнобаївській та Шполянській райдержадміністраціям розподілено субвенцію з обласного бюджету в розмірі 85,2 тис. грн на відшкодування частки відсоткової ставки по кредитах населення та ОСББ, на умовах співфінансування: 50 відсотків з обласного бюджету та 50 – з місцевих.

– За час дії державної програми, зокрема з жовтня 2014 року, в Черкаській області на придбання «негазових» котлів, енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб, ОСББ/ЖБК видано кредитів на суму 96,85 млн грн, – зауважує керівник Департаменту. – Відтак маємо 10 місце серед інших областей України. За загальним же обсягом виданих кредитів ОСББ/ЖБК на придбання енергоефективного обладнання ми – в п’ятірці регіонів – 1,93 млн грн.

Довідково:

Кредити на впровадження енергоефективних заходів надають уповноважені банки ПАТ «Державний ощадбанк України», ПАТ АБ «Укргазбанк» та «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк).