Цьогорічна посівна була складною, але наші аграрії справилися, – Ігор Колодка

в Новини, Суспільство

На Черкащині завжди вирощуються високі врожаї на рівні всієї держави. Винятком не стане і 2015 рік, тому що на полях Черкаської області зріє непоганий урожай. Про це сьогодні на прес-конференції розповідав директор Департаменту агропромислового розвитку Ігор Колодка.

– Стан озимих культур, які посіяні на 247 тис гектарів, абсолютно в доброму стані. Проведено підживлення, зроблено друге підживлення, зараз проходить догляд за посівами. Наша область закінчила посівну вчасно. Хоча цьогоріч було складно, але наші аграрії справилися. Так, посіяно 300 тис гектарів кукурудзи, 100 тис гектарів сої, закінчений посів соняшника та крупівних культур, – відзвітував про посівні роботи Ігор Леонідович.

Також Ігор Колодка акцентував увагу на проблематиці, яка є на сьогоднішній день в сільському господарстві. По-перше, це здорожчання матеріально-технічних ресурсів, а саме мінеральних добрив, пального, засобів захисту насіння тощо. Все це здорожчало майже втричі. По-друге, зовсім не працюють державні програми. Борг аграріям складає 23 млн грн. По-третє, невизначена роль аграрних служб, ліквідована санітарна служба. По-четверте, існує тільки один орган, який займається проблемами агропромислового розвитку.

Щодо цін на сільськогосподарську продукцію, то вони поступово знижуються. Наприклад, пшениця третього класу коштує 3200 грн, хоча десь місяць назад ціна доходила до 5-ти тисяч грн. Сою закуповують в межах 9, 5 тис грн, кукукурдзу – 3250 тис грн.

Також Ігор Колодка проінформував про стан сільськогосподарчих обслуговуючих кооперативів та їхню роботу.

– У нашій області створено 58 таких кооперативів. Але діє з них тільки 28. 183 жителі сіл працюють саме в обслуговуючих кооперативах. Кооперативи багатофункціональні і складають оборот близько 12 млн грн.

Зараз ми працюємо на Європейський проект по створенню обслуговуючих кооперативів кластерного типу (їх буде 50). Для цього виділено 25 тис євро Європейським союзом і 124 тис євро – Черкаськоїю обласною радою. Планується 4 напрямки майбутніх кооперативів: кролівництво, заготівля молока, сушка фруктів та ягідництво. На сьогодні є команда цього проекту, яка напрацьовує базу людей для роботи на кооперативах, – зазначив Ігор Колодка.

Згадав директор Департаменту агропромислового комплексу і про ціни на молоко, які зараз дуже недешеві.

– У нас працює 10 молокопереробних підприємств області. І ту ціна, а це 2 грн 75 коп. за літр, яку вони дають селянам на місцях, абсолютно не задовольняє людей.  Ціна призводить до вирізання худоби. Ми працювали над тим, щоб збільшити ціну. Звернулися до свого профільного Міністерства, щоб розробити відповідну постанову, закріпити граничну ціну на молоко. Зараз чекаємо відповіді, – пояснив Ігор Леонідович.

Безимени-2