У 2021 році підвищені пенсії отримувамуть 8 мільйонів пенсіонерів

У 2021 році підвищені пенсії отримувамуть 8 мільйонів пенсіонерів
в Новини

У березні завершилась індексація пенсій, запланована на 2021 рік. За її результатами протягом 2021 року підвищені пенсії отримуватимуть близько 8 мільйонів пенсіонерів. Більше ніж 6 мільйонів пенсіонерів отримали підвищення пенсій від 100 до 400 гривень, інформує “Урядовий портал”.

Для півмільйона пенсіонерів, яким пенсії були призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у 2019 – 2020 роках і які не підпадають під індексацію, пенсії зростуть на 100 гривень згідно із рішенням Уряду з липня 2021 року.

«Ми обов’язково маємо виправити помилку пенсійної реформи 2017 року, коли пенсії частині військових пенсіонерів, науковців, державних службовців, пенсіонерів з органів місцевого самоврядування виключили з механізму індексації. Ціна цієї помилки – якість життя майже півмільйона пенсіонерів, пенсії яких могли б бути зараз на третину вищими.

Для виправлення цієї помилки Мінсоцполітики розробило законопроект, який вже затвердив Уряд і вніс до Верховної Ради. Я прошу народних депутатів розглянути його і прийняти, щоб вже у 2022 році пенсії індексувались всім нашим пенсіонерам, і дата індексації була встановлена в законі, 1 березня, а не щороку вручну коригувалась політиками», – прокоментувала Міністр соціальної політики Марина Лазебна.