У білозірському ліцеї працюватиме “Вихователь безпеки”

У білозірському ліцеї працюватиме “Вихователь безпеки”
в Новини

Білозірська територіальна громада долучилася до пілотного проєкту “Вихователь безпеки”. Меморандум про співпрацю та партнерство підписали в Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області. Про це повідомили в пресслужбі поліції області.

Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан 14 січня презентував проєкт, націлений на створення безпечного освітнього середовища. На Черкащині меморандум про співпрацю та партнерство першим підписав голова Білозірської територіальної громади з Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області, Головним управлінням ДСНС Черкаської області та Управлінням освіти та науки Черкаської обласної державної адміністрації. 

Відбір спеціалістів в освітньому середовищі здійснюватиметься комісією, сформованою органами місцевого самоврядування. Їхнє навчання проходитиме на базі закладів вищої освіти МВС із залученням відповідних фахівців. Надалі поліція буде супроводжувати роботу «вихователя безпеки», вони плануватимуть спільні заходи та проєкти.  

«У Білозірському опорному ліцеї навчається понад 600 учнів. Цей проєкт дасть змогу працювати з поліцією, службою з надзвичайних ситуацій, управлінням освіти, органами місцевого самоврядування та у взаємодії з ними усувати загрозу для безпеки дітей», – додав голова Білозірської ТГ Володимир Міцук.

Читайте також: Швидкими темпами, а не маленькими кроками: що змінилося в сільських школах Черкащини за час децентралізації

Участь у пілотному проєкті беруть 15 територіальних громад із 9 регіонів країни. Пілотний проєкт був ініційований Міністерством внутрішніх справ України. Він створений для виявлення та попередження негативних ризиків серед дітей та підлітків. Зокрема, йдеться про жорстоке поводження з учнями, булінг (цькування) учасників освітнього процесу, виявлення та попередження негативних ризиків серед дітей та підлітків, вчинення ними правопорушень, вживання психоактивних речовин, втягнення учнів у протиправну діяльність, а також багато інших безпекових питань.