У чемпіонатах тілоохоронців на Черкащині змагатимуться 30 команд

в Новини

Напередодні 11-го Чемпіонату світу та 24-го Чемпіонату України з багатоборства тілоохоронців, що стартують 18 липня, відбулася пресконференція за участі головних організаторів змагань, представників Федерації тілоохоронців Черкащини та місцевої влади.

Торік через пандемію коронавірусу світовий турнір не проводили, натомість Чемпіонат України відбувся, хоч і закритого типу, – в Оршанці. Тож цьогоріч всеукраїнські змагання бодігардів на Черкащині проводять вдруге.

– Ми знову обрали Черкащину, бо тут сильна місцева федерація охоронців. Торік вони провели Чемпіонат на високому рівні, тому черкащани – чи не найбільші ентузіасти, із якими організатори мали менше клопоту, – розповів генеральний секретар Міжнародної федерації тілоохоронців, суддя міжнародної категорії Леонід Кучерявий.

За словами Леоніда Кучерявого, програма змагань серед бодігардів цікава тим, що охоплює всі фрагменти охоронної діяльності: демонстрацію тактики пішого супроводу, прийомів фізичного захисту (так званий рукопашний бій), пошук вибухівки, вміння керувати автомобілем в екстремальних умовах, застосування зброї та надання медичної допомоги.

Як зазначив головний суддя чемпіонату, суддя міжнародної категорії Ігор Калінін, учасники турніру – це нинішні працівники силових структур, які забезпечують захист посадовців і свого керівництва.

– Підготовка учасників до Чемпіонату світу тривала без відриву від службових обов’язків. Усі вони працювали й паралельно знаходили час для підготовки, вдосконалення фізичної майстерності і професійних якостей, – зауважив Ігор Калінін.

299D9D44-4540-464B-8C56-D8915BE5BAAC

Перші змагання серед бодігардів відбулися ще 1997 року, на міжнародному рівні чемпіонати проводять 11-й рік поспіль. На сьогодні для участі заявлено 30 команд з України та з-за кордону.

– Це доволі серйозний кворум, зважаючи на ситуацію з коронавірусом в усьому світі. Чимало команд із-за кордону – з Індії, Китаю, Великобританії тощо – цього року не змогли приїхати через пандемію. Але й без того нам є чим пишатися. Приміром, свої команди пред’явили правоохоронці майже з усіх силових структур – ДБР, НАБУ, судової охорони, підрозділу спецпідготовки, воєнізованого формування «Циклон» та інших. Тому конкуренція буде відповідна, чекаємо на активну спортивну боротьбу, – сказав Калінін.

Леонід Кучерявий зазначив, що змагання серед тілоохоронців – це повноцінний вид спорту, багатоборство, що має практичне значення. А що він зареєстрований Міністерством юстиції, то це дає право присвоювати високі спортивні звання. За словами організаторів, учасники цих змагань, як правило, стають великими керівниками.

За офіційними даними, Федерація охоронців підготувала більше ніж 44 майстрів спорту, 17 майстрів спорту міжнародного класу, 2 заслужених майстрів спорту, 5 заслужених тренерів, 15 суддів міжнародної категорії та 12 суддів національної категорії. Кожного року у чемпіонаті беруть участь понад 20 професійних команд.

Як розповів Ігор Калінін, суддівська бригада сформована з представників різних країн.

– На нинішніх чемпіонатах у складі міжнародної бригади – 26 суддів. Кістяк, звісно, складають українці, крім того, є представники з Молдови, Румунії, Азербайджана та інших країн. Усі вони розподілені відповідно до досвіду – від суддів І категорії до суддів міжнародного класу, – повідомив головний суддя чемпіонату.

Серед цьогорічних учасників є і жіноча команда – від Управління державної охорони. Як запевняють організатори, ніяких поступок за статтю у змаганнях немає. Учасниці-тілоохоронці – теж чинні працівниці силових структур, які теж мають відповідні професійні навички й тренувалися, паралельно виконуючи службові обов’язки. Вимоги Чемпіонату до жінок – такі ж, як і до чоловіків.

Голова Федерації тілоохоронців Черкаської області Олександр Гурін розповів, що довелося докласти чимало зусиль, аби організувати змагання на належному рівні. Вдалося, зокрема, завдяки підтримці міської й обласної влади.

– Для черкащан це новий чемпіонат, порівняно з іншими видами спорту. Минулого року команда нашої області брала участь у Чемпіонаті, цього разу буде вже дві: від Федерації тілоохоронців у Черкаській області й від Головного управління поліції – представники батальйону поліції особливого призначення, – сказав Олександр Гурін.

За словами голови Ради федерації тілоохоронців Черкаської області Сергія Шпотя, цього року команда черкащан підготувалося серйозніше, зокрема, завдяки допомозі професійних інструкторів.

D50C967E-977F-47C6-8E0D-8AC78F1E9712Як зауважив директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов, змагання серед бодігартів – важлива подія для Черкащини.

– Це подія непересічна для Черкас й області загалом, адже буде задіяно багато локацій і учасників. Такі чемпіонати – гарний прорив для популяризації міста і його промоції. Тому такі змагання потрібні, і, відповідно, міська влада радо надає посильну допомогу, – поділився Бєлов.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Які спортивні події відбудуться в Черкасах цього тижня
Новини
Вісім пожеж на відкритих територіях ліквідували за вихідні
Новини
«Серед пацієнтів реанімації – жодного вакцинованого»: черкащан закликають щепитися проти COVID