У Черкасах говорили про місцеві вибори, корупцію та скорочення депутатів

У Черкасах говорили про місцеві вибори, корупцію та скорочення депутатів
в Новини, Політика

Представники влади та громадські діячі зібралися за круглим столом, щоб розібратися, що потрібно зробити, щоб ті реформи, яких наразі потребує країна були ефективними та дієвими. 

У першу чергу представництво Реанімаційного пакету реформ, які й виступили організаторами заходу, відзначило, що приємним моментом є вже те, що за одним столом зібралися як громадські діячі, так і влада. Це свідчить, що вони готові працювати на досягнення спільної мети. Адже ціль зібрання не тільки розповісти про ті реформи, які стоять на порядку денному в країні, але й почути думки та пропозиції й знайти точки дотику для подальшої співпраці.

 – Настав момент, коли просто критикувати владу достатньо. Потрібно щось пропонувати, – відзначила на початку зустрічі координатор регіональних ініціатив РПР Наталія Ватаманюк, зазначивши, що завдяки РПР Верховною Радою було прийнято 44 закони.

Основні теми, які зачепили експерти Реанімаційного пакету реформ стосувалися захисту викривачів корупції та нового закону про місцеві вибори.

 – Корупціонер, крадучи гроші в держави, впливає на загальний стан їх економіки та сподівається на мовчання суспільства, яке в цілому досить толерантно ставиться до корупції, – сказав експерт групи РПР “Антикорупційна реформа” Олександр Калітенко.

02

Також він відзначив, що хоча українці більше не готові терпіти корупцію, у суспільстві досі панує негативне ставлення до викривачів корупції. І хоча до законодавства внесені певні зміни в плані їхнього захисту, проте людям все ще страшно за наслідки їхньої можливої антикорупційної діяльності. Тому він радить тим людям, які все ж таки вирішили допомогти державі, знати про свої права та гарантії захисту, а також ретельно перевіряти інформацію про ймовірні корупційні дії. Адже у разі виявлення її недостовірності держава не зможе надати жодного захисту.

Друга важлива тема стосувалася  реформи виборчого законодавства для місцевих виборів, а саме запровадження “відкритих списків”, які за словами експертів, будуть намагатися підмінити закритими списками та прихованою мажоритаркою.

 – Зміни до законодавства про місцеві вибори – це законопроект, який потрібно підтримати , – наголосив координатор експертних груп РПР Вадим Міський. – Для того, щоб ми не отримали старий виборчий закон, звертайтесь до своїх мажоритарників, партій, стимулюйте їх голосувати за законопроект (Олександра Черненка), розроблений групою громадських експертів, який передбачає “відкриті списки” на виборах обласних та міських рад, багатомандатну мажоритарку на виборах сільських рад, а також два тури на виборах мерів великих міст (загалом до ВР подано 4 законопроекти про місцеві вибори – ред.).

 – На жаль, від Черкащини ми можемо розраховувати на 2-3 депутата, які підтримають даний законопроект, – констатував заступник голови ОДА Юрій Сас.

Також експерт закцентував увагу на пункті коаліційної угоди, який стосується скорочення кількості депутатів. Зокрема законопроектом передбачено, що обласні ради представлятиме від 40 до 60 обранців.

На думку ж представників громадських організацій, народ давно вже визначився у цьому питанні, проголосувавши ще у 2000 році на Всеукраїнському референдумі за скорочення депутатів Верховної Ради з 450 до 300. Тільки чомусь влада це проігнорувала.

Окрім того в ході дискусії було висловлено сподівання, що вибори сільських голів також проходитимуть у два тури. Проте, на думку експертів, цього навряд чи варто очікувати на цих виборах.