У Черкасах хочуть створити перший в Україні об’єднаний центр із надання медичної допомоги дітям

У Черкасах хочуть створити перший в Україні об’єднаний центр із надання медичної допомоги дітям
в Новини

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко виступає з ініціативою розглянути та вивчити можливість і перспективи створення в Черкасах першого в Україні медичного центру для дітей із наданням допомоги всіх рівнів – первинної, вторинної, спеціалізованої і високоспеціалізованої. Про це повідомляє пресслужба міськради.

Такий центр міський голова пропонує створити на базі обласної та міської дитячих лікарень. На його думку, це зробить надання медичної допомоги дітям доступнішим та максимально наблизить маленьких пацієнтів до лікарів.

– На сьогодні близько 30 відсотків черкащан отримують спеціалізовану медичну допомогу в дитячій обласній лікарні. Тобто запит на медичні послуги цього закладу в жителів нашого міста дуже великий. Однак аби її отримати, необхідно брати направлення і проходити інші організаційні процедури. Тому, щоб максимально наблизити надання медичної допомоги до маленьких пацієнтів, пропоную розглянути можливість об’єднання обласної та міської дитячих лікарень на базі єдиного центру з надання медичної допомоги дітям. Наголошую на тому, що ні ліжкомісця, ні медперсонал ми скорочувати не будемо. Процес це, звісно, не швидкий, проте враховуючи, що з першого квітня в активну фазу входить медична реформа, влада на місцях повинна буде брати вирішення багатьох питань із медичної сфери на себе, – повідомив Анатолій Бондаренко.

За слоами міського голови, Черкаси можуть стати першим містом в Україні, яке створить подібний центр із надання медичної допомоги дітям, оскільки усі необхідні для цього ресурси є.

– Уже спілкувався на цю тему з головним лікарем обласної дитячої лікарні. Тепер хочу почути думку фахівців із медичної галузі та громадськості щодо цієї ініціативи, а також запропонувати вивчити це питання всьому депутатському корпусу Черкаської міської ради, – зауважив Анатолій Бондаренко.