У Черкасах із запізненням ухвалили місця для агітації на президентських виборах

в Новини
Стенд за адресою бульвар Шевченка, 428 (біля перехрестя з вулицею Іллєнка)

Черкаський міськвиконком 5 лютого затвердив перелік адрес для ведення передвиборчої агітації. Протягом тижня після ухвалення відповідного рішення місця мали бути відведені. 12 лютого представники ОПОРИ вибірково перевірили ці місця в різних районах, результати продемонстрували проблеми.

На засіданні 5 лютого Черкаський міськвиконком проголосував за проведення заходів «щодо створення належних умов» для проведення виборів Президента 31 березня. Було утворено спеціальну робочу групу та затверджено місця для розміщення матеріалів передвиборчої агітації. До переліку таких місць увійшли інформаційні стенди за 89 адресами по місту. Згідно з проектом рішення, місця мали бути відведені протягом тижня після ухвалення відповідного рішення. Відповідальним за виконання цього завдання значиться заступник директора департаменту ЖКК Юрій Панченко.

Вчора, 12 лютого, коли термін для відведення місць сплив, активісти ОПОРИ вибірково перевірили кілька стендів в різних районах міста. Щонайменше за трьома адресами об’єкти взагалі не були виявлені. Наявні ж стенди перебували у занедбаному стані.

13-02-19_Cherkasy_bul_shevchenka_stendu_nema
Відсутність стенду за адресою бульвар Шевченка, 352

13-02-19_Cherkasy_stend_na_vul_Peremogy

Стенд за адресою вулиця 30-річчя Перемоги

13-02-19_Cherkasy_stend_po_Chornovola

Стенд за адресою вулиця В’ячеслава Чорновола, 114/2

13-02-19_Cherkasy_stend_po_vul_Smilianska

Стенд за адресою вулиця Смілянська, 121

«Згідно з частиною 4 статті 59 ЗУ «Про вибори Президента України» місцеві органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування не пізніш як за дев’яносто днів до дня виборів відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Отже, міськвиконком не вклався в терміни, передбачені законодавством», — коментує координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області Захар Колісніченко.

Нагадаємо, 9 січня ОПОРА звернулася із офіційним запитом в міськраду з проханням надати перелік адрес для розміщення агітаційних матеріалів під час виборів Президента.

21 січня на пошту активіста ОПОРИ надійшла відповідь на запит, датована 17 січням. У ній стверджується, що необхідно «зібрати повну інформацію», отже термін виконання запиту продовжується до 20 робочих днів.

30 січня громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Черкаській області Тарас Щербатюк звернувся до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка з проханням ініціювати перед виконавчим комітетом прийняття рішення «Про відведення місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації».

5 лютого до порядку денного засідання міськвиконкому було включено питання «Про заходи щодо створення належних умов для проведення у м. Черкаси чергових виборів Президента».

6 лютого на пошту виборчого омбудсмена прийшла відповідь на інформаційний запит із переліком адрес.

13-02-19_Cherkasy_perelik_adres1

13-02-19_Cherkasy_perelik_adres2

13-02-19_Cherkasy_perelik_adres3

Можливо Вас зацікавить

Новини
На позачергових виборах по 197 округу діятиме 141 дільниця
Новини
Центром Черкас розгулював чоловік із зброєю
Новини
Понад триста осіб захворіли на ковід в Черкаській області