
Рейдерське захоплення підприємства на Черкащині: що відомо наразі

Черкаські надзвичайники ліквідували пожежу житлового будинку (ВІДЕО)

В одній із громад області змінили години продажу алкоголю

Понад сотня черкащан призовного віку виїхали за кордон і не повернулися

Черкащанин виборов “срібло” Кубка України з фехтування

Із вівторка на Черкащині значно потеплішає

Як зміняться цифри у платіжках черкащан на воду у 2023 році: пояснення від НКРЕКП

Волейбольний турнір, присвячений пам’яті учасників бойових дій, пройшов у Черкасах

Реєстрацію на “Ігри Нескорених” продовжено до 21 березня

Для сімей з повторним шлюбом спрощено процедуру отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї

Майже 30 немовлят народилися в Черкасах за останній тиждень

Відтепер можна подати е-заяву на призначення допомоги в разі загибелі чи інвалідності Захисників і Захисниць

З квітня відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за е-рецептом

У Черкаському театрі покажуть виставу до дня народження Ліни Костенко
- Новини
- Рейдерське захоплення підприємства на Черкащині: що відомо наразі
У Черкасах може відкритися медичний факультет Донецького університету

Невдовзі у Черкасах може відкритися медичний факультет Донецького національного медичного університету ім. М. Горького. Це – через необхідність подальшого розвитку цього вищого навчального закладу, зважаючи на ситуацію, яка відбувається на Сході країни. Нині над цим питанням працюють спільно обласна влада, медичні працівники й освітяни Черкас та Донецька, інформують на сайті Черкаської ОДА.
– Насправді створення такого факультету в Черкасах сприятиме і задоволенню потреб нашого регіону у висококваліфікованих фахівцях-медиках та удосконаленню рівня підготовки фахівців із вищою медичною освітою, – переконаний заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Михайла Лобаса, нині дефіцит лікарів в області сягає близько 100 тисяч осіб, а тому створення такого факультету є актуальним. Варто зауважити також, що цьогоріч Донецький університет мав 20% недобору абітурієнтів на бюджетну форму навчання, оскільки нині мало хто зважується їхати в східні регіони країни. Якщо ж медичний факультет відкриють у Черкасах, тут зможуть здобувати знання не лише місцеві, а й жителі сусідніх областей, зокрема: Кіровоградської, Полтавської, Київської.
На сьогодні вже створено робочу групу на базі Донецького НМУ, днями аналогічна буде сформована й у Черкасах.
– Наразі наше головне завдання – знайти приміщення для проведення навчального процесу, – говорить Михайло Лобас. – Із цією метою до Черкас вже двічі приїздила делегація з Донецького навчального закладу, зокрема й для того, щоб ознайомитися з місцевістю, оглянути перспективні приміщення, клінічні бази, обговорити деталі подальшої співпраці.
На сьогодні пошук приміщень триває. Для цього залучатимуть працівників відповідних структурних підрозділів обласної та міської влади. Вирішуватимуть питання і забезпечення гуртожитками для проживання студентів.
