У Черкасах невідомо, хто і де надрукував бюлетені

У Черкасах невідомо, хто і де надрукував бюлетені
в Новини

Уже завтра мають відкритися виборчі дільниці, а досі невідомо, чи отримала Черкаська територіальна виборча комісія надруковані бюлетені і в якій кількості. Викликає занепокоєння і те, що їх друк не контролювався комісією, яка мала прослідкувати за виготовленням.

– Сам процес виготовлення бюлетенів ніким не контролювався. Тобто де і ким вони виготовляються, в якій кількості, чи знищені форми чи не надруковано більше бюлетенів – даний контроль не було проведено, – пояснює юрист Черкаської міської виборчої комісії Людмила Бордунос на організованій політичними силами прес-конференції.

Зважаючи на дане порушення,  вона подала заяву до правоохоронних органів.

 – Це грубе порушення законодавства, оскільки зараз ми не можемо знати, чи не будуть таким чином сфальсифіковані вибори, – сказала вона.

Окрім того, вона повідомила, що було припинено повноваження заступника голови Черкаської виборчої комісії, який входив до числа трьох осіб, які отримати бюлетені. Та оскільки його повноваження були припиненні, він вже не мав ніякого законного права забирати бюлетені. Та попри це на підприємстві «Август-трейд», яке займалося їхнім друком, їх йому все ж передали.

Порушення процедури, за словами юристки полягає ще й в тому, що частина бюлетенів друкувалася на іншому підприємстві.

– Також мені повідомили, що паралельно по субпідряду друк бюлетенів був переданий в підприємство «Укрспецполіграфія». Хочу звернути увагу, що відповідно до ст.75 Закону про місцеві вибори підприємство, яке друкує бюлетені вибирає тільки Черкаська міська виборча комісія. У свою чергу вона не ухвалювала будь-якого рішення, що бюлетені будуть друкуватися ще в якійсь іншій типографії, окрім тої, що зазначена в 99-ій постанові. Тому мені не відомо в якій кількості воно їх друкувало та на які округи, – сказала Людмила Бордунос.

У свою чергу політичні сили Черкас, до яких дійшла подібна інформація побоюються, що це зможе привести до зриву виборів.

IMG_4749

– За моєю інформацією бюлетенів у ТВК досі немає і їх немає навіть у Черкасах. По закону бюлетені мають бути доставлені в місто, їх має прийняти ТВК і вже потім звідти вони мають потрапити на Соснівську і Придніпровську комісії, а потім вже на 120 дільниць, які є по місту Черкаси. Є також інформація, що ці бюлетені будуть відразу завезені безпосередньо на дільничні виборчі комісії, – повідомив кандидат на посаду міського голови Олександр Радуцький, нагадавши, що нинішній склад ТВК очолює Володимир Матюша – сумнозвісний «поїдач» бюлетенів.

Сам же голова Черкаської ТВК не прокоментував ситуацію щодо наявності чи ні бюлетенів, пославшись на свою зайнятість.