У Черкасах очікують на вибори “за сценарієм”?

У Черкасах очікують на вибори “за сценарієм”?
в Новини, Політика

Сьогодні відбулася зустріч з Миколою Кудрявцевим, колишнім головою МВК. Він прокоментував ситуацію, яка зараз відбувається з виборами в місті Черкаси.

Можна сказати, за старою звичкою в Черкасах спостерігається тенденція зриву виборчого процесу, зокрема вибори 2006 року, коли декілька разів вони не відбувалися або ж кандидатів знімали з реєстрації. Зрештою, завдяки таким махінаціям було викривлено волевиявлення виборців. Умовно кажучи, голосували лише за тих, за кого дозволяли суди. У 2014 році дійшло до того, що Черкаську міську виборчу комісію хотіли розпустити, через те, що вона свідомо затягувала процес підрахунку голосів і оголошення результатів виборів. Але навіть тоді, всі партії брали участь у виборах.

2015 року спостерігається своєрідне “ноу-хау” – не просто недопуск окремих кандидатів до участі у виборах, а це зняття цілих партій.

Микола Кудрявцев прокоментував це так:

Изображение 006

“Сьогодні я не являюсь тут, як один із кандидатів зі списку партії “Вільних демократів”, а як юрист. І іншими словами, аніж як “юридична ахінея” я це назвати не можу. За помилки в автобіографії, тому що словами  не прописано дані про громадську діяльність, МВК не даючи можливості їх виправити, просто знімає кандидатів від партії в кількості 12 осіб. Та всупереч двом рішенням судів, які відновлювали права кандидатів, вона свою позицію не змінила. Після рішення ЦВК, якою було наголошено що це рішення є незаконним та скасовано постанову МВК, а  як бачимо “віз і нині там”. То просто не виникає ніяких сумнівів та тлумачень, що це є своєрідна систематична діяльність, спрямована на те, щоб на вибори пішли одні та не пішли інші. Ще більш наочно це стало ясно після того, як частина комісії зібралась на нічне засідання і нібито розглядаючи постанову ЦВК, скасовує реєстрацію всього списку”.

З викладеної вище хронології подій, схоже на те, що всі ці дії вчинені людьми, які хочуть певного результату виборів, вважає Кудрявцев.

Нагадаємо, що Черкаська міська виборча комісія вважає, що прийняла правильне рішення щодо 12 кандидатів ПВД. 

В свою чергу Сергій Одарич, міський голова Черкас називає це «початком передвиборчого «бєспрєдєла» та є нонсенсом для Черкас.

Зазначимо, що у соцмережах політики почали активно коментувати ситуацію зі списком ПВД.

Зокрема, народний депутат України Олег Петренко на своїй стоірнці у “Фейсбуці” написав, що можна любити чи не любити Партію вільних демократів, але результати виборів без участі цієї політичної сили не будуть відображати реальної картини волевиявлення виборців:

“Я не маю можливості оцінити юридичну складову рішення ТВК щодо скасування реєстрації 31 кандидата у депутати міської ради від Партії вільних демократів. Але по факту вважаю, що це рішення може призвести до зриву і перенесення виборів у Черкасах. Логічним, на мій погляд, буде подальше рішення ЦВК щодо розпуску Черкаської міської ТВК. І якщо так станеться, то не факт, що нова комісія встигне організувати вибори. Очевидно, що у «Вільних демократів» досить суттєва електоральна підтримка у місті, тож без їхньої участі результат буде викривлений”.

А кандидат на посаду Черкаського міського голови від “УКРОПу” Андрій Бортник розглядає таємне рішення Черкаської МВК, як брудне та неправомірне.

“Сергій Одарич, як і в цілому команда “Вільних демократів» є нашими політичними конкурентами. Однак, ми виступаємо виключно за чесну боротьбу. Тепер для черкащан очевидно, що влада, яка обіцяла «жити по-новому» діє старими брудними методами. Тому цю владу треба змінити!”, – пише Бортник.