
Черкащани просять не перейменовувати один із провулків міста

За минулий тиждень на Черкащині знизився рівень захворюваності на COVID-19

Черкаських спортсменів нагородили за досягнення в міжнародних змаганнях

Юні черкаські музиканти здобули перемогу на міжнародному конкурсі

Через онлайн-чат черкащани зможуть повідомляти поліцію про надзвичайні ситуації

У Черкасах відзначили медичних працівників

ЗСУ знищили за добу ще 850 окупантів

Жителів області попереджають про ожеледицю

Завтра у черкаських маршрутках розпочнуть тестувати систему безконтактної оплати

У бою на Донеччині загинув навідник із Черкащини

«Дивилися фільм з дружиною й пили не за путіна», – Замирайло у суді пояснив свої вислови проти України

«Як пережити втрату?»: безкоштовний психологічний тренінг для переселенців проведуть у Черкасах

В Україні почали видавати повістки нового зразка

У Черкасах до прибирання снігу залучили 200 комунальників та 10 спецмашин
- Видання Вичерпно
- Новини
- Черкащани просять не перейменовувати один із провулків міста
У Черкасах підсилюватимуть протидію домашньому насильству

Черкаським міським службам, які працюють для попередження та протидії насильства в сім’ї, пропонують допомогу. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали сьогодні Всеукраїнська громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» та Черкаська міська рада. Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.
За словами директорки Черкаського міського центру соціальних служб Людмили Савранської, Черкаси вже другий рік задіяні в проєкті «Міста й громади, вільні від домашнього насильства». І наше місто розбудовує систему протидії та запобігання насильству згідно з міжнародними нормами та досвідом.
«У нас створені та діють координаційна рада й робоча група з протидії та запобігання домашньому насильству та/і насильству за ознаками статі, – розповідає Людмила Савранська, яка також є муніципальним консультантом-експертом Фонду в м.Черкаси. – Діють мобільні бригади, які виїздять на виклики у проблемні родини. Також працюємо над створенням муніципального притулку для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства».
Заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава підкреслила, що до війни у місті були масштабні плани розвитку соціальної служби для протидії насильству. Зокрема, створення «Зелених кімнат» для роботи з дітьми, потерпілими від домашнього насильства. Облаштування і відкриття притулку, збільшення кількості машин для оперативного виїзду мобільних бригад на виклики. Однак нині, в умовах воєнного стану, бюджет не може фінансувати такі видатки.
У той же час, сервіси зі створення і роботи таких мобільних бригад запустила громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки фонду ООН в галузі народонаселення та посольства Великобританії. І тепер пропонують Черкасам свою підтримку.
«Ці бригади системно працюють для запобігання і профілактики насильству в родинах, – говорить програмна директорка ГО «Інноваційні соціальні рішення» Анастасія Ляднєва. – Крім того, у складі бригад, окрім психолога та соціального працівника, працює ветеран АТО: для ефективнішої роботи з родинами, які пережили чи нині переживають кризу через війну. І ми маємо позитивний досвід співпраці та взаємовиручки мобільних бригад нашої громадської організації та тих, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету».
Представниці громадської організації подякували міській владі Черкас за сприяння у роботі. Підписання меморандуму підсилить співпрацю. Тож у планах – створення в Черкасах додаткових сервісів для протидії домашнього насильства. Таких як створення кар’єрних хабів, спрямованих на підвищення економічної спроможності жінок і дівчат. Доцільним буде дистанційне консультування кар’єрних радниць, запуск «Просторів безпеки», створення офісів розвитку для підтримки жінок із числа внутрішньо переміщених осіб, які страждають від насильства тощо.
