У Черкасах підвищився рівень забруднення атмосферного повітря

povitr
besplatka_728_90_ukr

У порівнянні із вереснем, у повітрі зафіксували високий рівень забрудненості атмосферного повітря. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У 1,3 рази збільшилися середньомісячні концентрації по діоксиду азоту в Південно-західному мікрорайоні  та у 1,2 рази по аміаку в Дніпровському мікрорайоні.  Зменшилися середньомісячні концентрації: по пилу в 2 рази на всіх постах спостережень; по сіркводню у 2 рази у центрі міста та Південно-західному мікрорайоні, по формальдегіду у Дніпровському мікрорайоні у 1,4 рази.

Індекс забрудення склав 6,98 (розрахований за даними середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду азоту). У порівнянні з попереднім місяцем зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій по пилу та формальдегіду. Відповідно, знизився і рівень забруднення атмосфери.

За словами Постриганя, жовтень 2020 року видався аномально теплим. За місяць випало 22,6 мм дощу, що відповідає 73% місячної норми. Впродовж місяця домінував антициклональний характер погоди. В окремі дні було встановлено нові температурні рекорди. Така погода сприяла накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

«З огляду на прогнози центру на найближчі дні листопада, метеорологічні умови сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери в Черкаси. Будемо сподіватись на покращення якості повітря у нашому місті», — написав Віталій Постригань.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить