У Черкасах покажуть «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди»

в Дозвілля, Новини

В рамках низки мистецьких проектів про культурну спадщину черкаського краю кінотеатр «Україна» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 21) разом із благодійним фондом «Спілка меценатів Черкащини» за підтримки Черкаської обласної, міської рад та Черкаської обласної адміністрації 28 травня 2015 року о 15:00  проводить акцію «Документальне кіно як страховий поліс для внеску Черкащини в національну культурну спадщину України» з  показом документального повнометражного фільму «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» про унікальну роль Канівщини в розвитку світового кінематографу та презентацію  проекту нової документальної стрічки
«Богу слава – життя тобі» про діяльність відомих промисловців і меценатів Черкащини кінця XIX – початку ХХ століття – родини Бобринських.

Благодійний фонд «Спілка меценатів Черкащини», що покликаний відродити та продовжити традиції меценатської підтримки культурного продукту черкаського краю, ініціює низку мистецьких проектів. Одним із них є створення документального кіно, зокрема розпочато роботу над фільмом «Богу слава – життя тобі», що розповідає про діяльність і роль в культурному житті України відомих промисловців і меценатів Черкащини кінця ХІХ – початку ХХ століття – родини Бобринських.

Поштовхом до проекту став документальний кінофільм, історико-документальна притча «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» режисера Олега Чорного за сценарієм Станіслава Цалика, знятий за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм розповідає про село Бучак, яке починаючи з 1950-х років, завдяки Сергію Параджанову, стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Адже село та його околиці слугували знімальним майданчиком для багатьох класичних кінострічок — «Українська рапсодія» (режисера Сергія Параджанова), «Вечір на Івана Купала» (Юрія Іллєнка), «Сон» (Володимира Денисенко), «Бумбараш» (Миколи Рашеєва та Аркадія Народицького), «Іванове дитинство» (Андрія Тарковського), «Поема про море» (Юлії Солнцевої) тощо. За задумом творців фільму історія Бучака — метафора того, що довелося пережити Україні за останні півстоліття.

Фактично реалізована минулоріч стрічка «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди»  вписала кінематографічну історію Канівщини у світовий контекст, а сам фільм був презентований не лише в Україні, а й за її межами – у Страсбурзі (зала Ради Європи), Тулузі (під час міжнародного фестивалю медіа-арту) тощо.

Досвід режисера Олега Чорного вкотре засвідчив, що документальне кіно може стати реальним страховим полісом для здобутків мистецтва нашого краю, адже завдяки кіномові не лише актуалізуються маловідомі сторінки Черкащини для широкого загалу, а й створюється своєрідний архів пам’яті про місця, людей, історію, мистецтво. Окрім того, це чи не єдиний спосіб виокремити в інформаційному потоці Черкащину як «край сили» для загальної історії української держави в усіх її проявах – від розвитку політичної ідеї, промислового потенціалу до мистецьких здобутків. Відтак документальне кіно стає найкращим промоутером Черкащини в умовах «інтелектуальної» та «культурної» конкуренції між різними регіонами України.

Під час акції «Документальне кіно як страховий поліс для внеску Черкащини в національну культурну спадщину України»  відбудеться показ стрічки «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» та презентація проекту нового документального кіно «Богу слава – життя тобі» режисером Олегом Чорним та автором сценарію Станіславом Цаликом.

Довідка про фільм «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди»: Документальна стрічка режисера Олега Чорного розповідає про колись мальовниче село Бучак Черкаської області, яке, завдячуючи красі природи та енергетиці, на початку 50-х років стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Свої стрічки у Бучаку відзняли Сергій Параджанов («Українська рапсодія»), Андрій Тарковський («Іванове дитинство»), Юлія Солнцева («Поема про море»), Володимир Динисенко («Сон»), Юрій Іллєнко («Вечір на Івана Купала») тощо.

Хронометраж: 1 год. 29 хв.

У ролях: Лариса Кадочнікова, Олександр Денисенко, Михайло Іллєнко, Ніколай Бурляєв, Раїса Недашківська, Анатолій Барчук, Сергій Буковський, Микола Рашеєв, Сергій Бржестовський, Михайло Ткачук, Сергій Якутович, Любко Дереш, Олег Михайлюта “Фагот”

Продюсери: Ігор Савиченко, Роман Климпуш

Автори сценарію: Станіслав Цалик, Олег Чорний, Дмитро Іванов

Оператор: Олег Маловіцький

ВИРОБНИЦТВО: Директорія кіно, Державне агентство з питань кіно

ДИСТРИБ’ЮТОР: ТОВ «Джоломига» – Інформаційна агенція культурних індустрій ПРО

Cайт Черкаської міської ради