У Черкасах померла заслужена працівниця культури України

У Черкасах померла заслужена працівниця культури України
в Новини

3 вересня на 72 році життя відійшла у вічність заслужена працівниця культури України, керівниця літературно-драматичної частини черкаського театру Варвара Присяжненко. Про це повідомили в Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

Варвару привів до театру випадок: їй подарували набір листівок з портретами відомих артистів. Так народилася мрія. А згодом був драмгурток при Палаці піонерів, перемоги в конкурсах юних декламаторів.

Із довженківською «Матір’ю» Варвара Присяжненко приїхала вступати до театрального, але так захопилася історією вітчизняного та зарубіжного театрального мистецтва, що вибір факультету змінив кар’єру: замість гри на сцені Варвара обрала театрознавчий фах. Із другого курсу студентка-відмінниця стажувалася в провідних театрах країни. Та все ж, профільним залишалося театрознавство.

Понад дві тисячі п’єс зібрала й опрацювала завліт Варвара Присяжненко. Разом з театром вона об’їздила всю Україну і не лише. Якщо точніше – приїздила на гастролі раніше за трупу. Ходила по редакціях, установах, виступала на підприємствах, рекламуючи та пропагуючи наш заклад і колектив.

Варвара Миколаївна стала справжнім літописцем театру, адже готуючи до друку довідники, зібрала вичерпну інформацію про репертуар та акторів від безмежно вже далеких 1920-х і дотепер.

Церемонія прощання відбудеться 6 вересня о 12:00 в Будинку трауру.