У Черкасах презентували виставку “Сім років війни” (ФОТО)

У Черкасах презентували виставку “Сім років війни” (ФОТО)
в Новини

Черкаський скульптор до Дня українського добровольця презентував виставку “Сім років війни”. Дмитро Бур’ян розповів, що своїми роботами хотів вшанувати подвиг українських військових, повідомляє “Суспільне“.

На виставці у Черкаському обласному краєзнавчому музеї представлено 74 графічних портрети українських військових та 10 скульптур.

096a1362d44435b2

Над портретами працював п’ять років. Першу роботу створив у 2016-му, коли познайомився із військовим.

Ідеї для портретів шукав у соціальних мережах. Там спілкувався з людиною і дізнавався про її характер та долю, потім відтворював на папері, розповів художник:

“Це часто люди, які відомі своїми героїчними вчинками на сході. Зображував і загиблих героїв. Із черкащан зобразив приблизно десятьох осіб”, — зауважив Дмитро Бур’ян.

Над одним портретом працював годину. Серед героїв його робіт — черкаський військовий Ярослав Платмір.

“Мені дуже подобаються роботи Дмитра, тому із задоволенням поширюю їх у соціальних мережах, щоб якомога більше людей дізналось”.

600c8adc517eb87b

Черкащанка Христина Шинкарчук знає Дмитра ще з дитинства. Пригадує, що він зображував тоді козаків з точними деталями:

“Він так був заглиблений у свою роботу, що нічого його не могло відволікти”.За словами черкащанина Миколи Якименка, у роботах автора можна побачити його патріотизм.”Він зміг пропустити все це крізь себе. Коли дивишся на ці портрети, хочеться більше дізнатись про героїв, їх історію. Мистецтво Дмитра спонукає і самому ставати кращим”.

Виставка діятиме до сьомого квітня.