У Черкасах пройшли нумізматичні читання

в Новини

21 травня Східноєвропейський університет вже втретє провів нумізматичні читання, які об’єднали не лише фахівців-нумізматів, але й усіх, хто захоплюється пошуком, колекціонуванням, систематизацією та вивченням монет.

На нумізматичні читання зібралися науковці університету та члени Черкаського обласного клубу колекціонерів. Особливий інтерес викликала доповідь студента СУЕМ Володимира Терещенка, який поділився історією власного захоплення нумізматикою. Також увагу присутніх привернув виступ знаного на Черкащині колекціонера і краєзнавця В. В. Шостопала, який розповів про особливості монет періоду Козаччини.

Власні дослідження та здобутки у сфері нумізматики продемонстрували завідувачі кафедр університету, кандидати історичних наук Іван та Олександр Десятнікови. Вони представили аудиторії доповіді про організацію грошового забезпечення військовослужбовців армій союзників США у Південному В’єтнамі (1965-1973 рр.) та про досвід впровадження монет із композитних матеріалів Придністровською Молдавською Республікою.

Брати Десятнікови також презентували учасникам заходу деякі експонати із своєї колекції грошових знаків, у складі якої налічується понад 5 тисяч монет і  2 тисячі банкнот різних періодів із усього світу.

Жваве обговорення під час нумізматичних читань викликали виступи фахівців кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, що стосувалися психологічних аспектів колекціонування.

Слід зазначити, що зустрічі студентів, викладачів та краєзнавців, які колекціонують грошові знаки, стали в Східноєвропейському університеті традиційними. Учасники читань висловили побажання зустрітися й наступного року та поділитися новими результатами свого спільного захоплення.

1 (1)

Прес-служба Східноєвропейського університету