У Черкасах промивають бойлери у будинках

в Новини

Цьогоріч «Нова якість»  промила вже 25 бойлерів у будинках, які обслуговує. Ще понад 70 будинків – у планах компанії до кінця року. Після проведення таких робіт температура гарячої води зросла на 10-20 градусів. Про це повідомили у пресслужбі «Нової якості».

Який ефект від такої промивки, діляться самі мешканці. Пані Тамара проживає в будинку на Смілянській, 123/2. Жінка каже, що раніше з крану текла не гаряча, а «літня», тепла вода.

– Улітку – це ще й нічого. Та взимку хочеться, щоб вода була гаряча. У нашій багатоквартирці мешкає багато людей поважного віку, а їм треба й посуду помити, і ванну набрати. Частина сусідів купили та встановили собі бойлери. Однак не всі можуть собі це дозволити, – нарікає мешканка.

У цьому будинку, як і ще в кількох десятках, ситуація змінилася. Тут управлінська компанія промила бойлер, який нагріває воду для цієї багатоповерхівки. Чому ці роботи важливі та як це позначається на температурі води, що подається мешканцям, пояснює фахівець компанії Григорій Беспалов на прикладі багатоквартирки на Амброса, 48.

– Такі теплообмінники, як на Амброса, 48, установлені в багатьох будинках. Більшості з них – від 10 до 20 років. За цей час усередині приладів накопичився різний осад: іржа, карбонат кальцію тощо. Через це бойлери забиваються, а ефективність нагрівання води суттєво знижується. Тому управлінська компанія придбала спеціальне обладнання для промивки класичних теплообмінників. За його допомогою ми вже очистили бойлери в частині будинків, – коментує виконавець робіт із промивки.

Бойлери, що потребують промивки, є в близько сотні багатоквартирок, які обслуговує компанія. Їхні нагрівальні елементи звільняють від різних речовин за допомогою спеціального кислотного розчину, яким реверсно промивають бойлери завдяки спецобладнанню. Після промивки показники нагрівання води, говорить фахівець, суттєво зростають – від 10 до 20 градусів.

За день бригада встигає виконати роботи лише в одному будинку.

– Це доволі клопітка робота, яка передбачає кілька процесів: відключення багатоквартирки від води, злиття її з системи, від’єднання самого теплообмінника, налаштування нашого  обладнання. А процес самої промивки може зайняти від шести годин і більше, – пояснює Григорій Беспалов.

У компанії додають, промивати бойлери зможуть і після запуску опалювальної системи. Однак мешканці мають бути готові до того, що впродовж дня в них буде відсутнє гаряче водопостачання. Про подібні роботи інформуватимуть заздалегідь оголошеннями в під’їздах.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Скільки черкаських шкіл зможуть працювати у «жовтій» зоні
Новини
У школах на Черкащині спецобладнення ідентифікує обличчя і контролює масковий режим
Новини
На Черкащині виявили 162 нових випадки COVID-19