У Черкасах рятували малого яструба

У Черкасах рятували малого яструба
в Новини

16 серпня співробітники Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС на території ботанічного саду Черкаського державного технологічного університету спіймали яструба, – повідомив речник начальника Управління Костянтин Проценко.

Як стало відомо до внутрішнього дворика Університету яструб потрапив під час полювання за голубом. Проте, вполювавши здобич, сам яструб опинився у пастці. Аби злетіти, яструбу потрібна або висота, або довга вільна пряма «злітна смуга», тож опинившись у замкнутому подвір’ї невеликої площі, він не маючи змоги набрати швидкість та висоту не міг самостійно злетіти.

Після кількох невдалих спроб, коли птах під час розгону вдарявся о стіни та вікна будівлі, приголомшений та знесилений яструб впав на землю.

2

Рятувальники другого відділення 1-ї пожежно-рятувальної частини за допомогою тканини спіймали яструба і, оскільки зоопарк, відмовився приймати птаха, вивезли його на територію свого підрозділу. Вже на фасаді частини, трохи оговтавшись та зібравшись із силами, хижий птах відправився у вільний політ.

4

Як пояснили фахівці орнітологи, – середина серпня час коли молоді яструби починають самостійні польоти. Можливо невдаха – один із таких молодих яструбів, який тільки опановує мистецтво польоту та полювання.

3

Малий яструб, або як його ще називають яструб-перепелятник, хижий птах з родини яструбових, зазвичай мешкає у лісовій місцевості. Його здобич малі та середні птахи. Чисельність в Європі оцінюється у 340–450 тисяч пар, в Україні 4,5-7,6 тисяч пар. У місті ці птахи зазвичай мешкають на горищах або високих від 10 метрів деревах, і голуби його найбільш поширена дичина.

До слова. останнім часом все більше хижих птахів обживають міста. У південно-західному районі Черкас, вже кілька років поряд із людьми мешкають пугачі.